Hamilelikte Kabızlığa Karşı 6 Yiyecek

Hamilelikte kabızlığa karşı 6 gıda kabızlık hamilelikte en sık yaşanan sorunlardan biridir. Beslenmenize dikkat ederek sorunla mücadele edebilirsiniz.

20.03.2023
3.826
 Hamilelikte Kabızlığa Karşı 6 Yiyecek

Hamilelikte kabızlığa karşı 6 gıda kabızlık hamilelikte en sık yaşanan sorunlardan biridir. Beslenmenize dikkat ederek bu can sıkıcı sorunla mücadele edebilirsiniz.

Kayısı: Magnezyum mineralinin yüksek içeriği nedeniyle bağırsak hareketlerinin daha hızlı çalışmasını sağlar.

Ihlamur: Annelerin hamilelik döneminde yaşadıkları en büyük sorunlardan biri gaz sancılarıdır. Ihlamur bu sorunu azaltan en önemli içecektir. Bu dönemde yaşanması muhtemel uykusuzluk problemlerini de ortadan kaldırır.

Su: Su hepimiz için hayat demektir. Hamilelikte yaşanan sorunlardan biri olan ödemin vücuttan atılması ve vücutta erimesi için yeterli su alımı şarttır. Gün içerisinde 2 ila 2,5 litre su içmek hem ödem hem de düzenli bağırsak hareketleri için önemlidir.

Hamilelikte mide şikayetlerini azaltmanın yolu - Sağlık Haberleri | NTV

Kefir: Bağırsaklarda yaşayan faydalı bakterilerin çoğalmasını ve daha uzun yaşamasını sağlar. Bu özelliği kefiri yoğurttan daha da üstün kılmaktadır. Bu faydalı bakterilerin çoğalması hamilelikte yaşanan kabızlık sorununun çözümünde etkendir.

Erik: Hamilelerin sıklıkla arzuladığı erik, özellikle hormonal dengesizliğin yıprandığı sinirlere iyi gelir. Ayrıca sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler.

Kuru baklagiller: Hamilelikte yaşanan sorunlardan biri de kan şekerinin periyodik olarak yükselmesidir. Gestasyonel diyabet denilen bu durum için bakliyat tüketmek önemlidir.

https://www.youtube.com/results?search_query=hamilelikte+kab%C4%B1zl%C4%B1k
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR