Rahat Bir Gebelik Süreci  Nasıl Olmalı

Anne adayları gerek gebelik öncesinde ve sırasında bebeklerini kendilerini her hafta ne tür gelişmelerin beklediğini doğal olarak merak ederler.

Rahat Bir Gebelik Süreci  Nasıl Olmalı

Anne adayları gerek gebelik öncesinde ve sırasında bebeklerini kendilerini her hafta ne tür gelişmelerin beklediğini doğal olarak merak ederler. 40 haftalık meşakkatli ve bir o kadar da heyecan yaratan bu süreci kimi kadınlar çok daha rahat geçirirken, kimileri bazı sorunlar nedeni ile zorda olsa atlatırlar. Burada asıl önemli olan anne adayının hem de bebeğin sağlığını en iyi şekilde korunmasını doğumun kolay ve rahat bir şekilde gerçekleşmesine katkı sağlamaktır.

Hafta Hafta Gebelik Sürecinde Yaşanan Değişimler

Anne adayı hafta hafta gebelik süreci ilerledikçe, gelişme ve değişme yaşar.  Bu değişim ve gelişimler doktorlar tarafından ilk dört haftadan sonra gözlemlemeye ve değerlendirilir. Bunun nedeni ceninin rahme tam olarak yerleşmesinin dördüncü haftaya denk gelmesidir.

Gebelik Hesaplamada Yapılan Hatalar

Pek çok kadın gebelik hesaplama dendiğinde hamileliğinin ilk haftasını, hamile olduğunu anladığı hafta olarak algılar ve saymaya başlar. Kadında döllenme en son adet gördüğü tarihten 2 hafta sonrasında oluşmaktadır. 2 haftadan sonra ise yumurtlama gerçekleştiğinden döllenme de bu zaman aralığında olur. Bu nedenle bebeğin rahme yerleşmesi 4 haftayı bulur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.