Gebelikte Elektronik Eşyaların Kullanımı

Gebelikte elektronik eşyaların kullanımına daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor.

Gebelikte Elektronik Eşyaların Kullanımı

Teknolojinin sunduğu olanaklardan sonuna kadar faydalanıyoruz ama teknolojik eşyaların çalışma sistemlerinin vücudumuza zarar verip vermediğini pek fazla düşünmüyoruz. Gebelikte elektronik eşyaların kullanımına daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor. Gebelik öncesi rahatlıkla sürdürdüğü bu alışkanlıkların bebeğe etkileri konusunda son derece endişeye kapılabiliyor.

Gebelikte Bilgisayar Kullanımı

Akla gelenler bilgisayarlar ve cep telefonları. Binaların girişin yer alan ve havaalanı giriş çıkışlarında bulunan güvenlik sistemleri,  mikrodalga fırınların etkileri şeklinde ki sorular da cevapsız kalıyor. Bilgisayarlar gebelikte radyasyon içermediğinden ve bu nedenle de canlı dokuya zarar veren etkilerinin olması mümkün görünmemektedir.

Gebelikte Cep Telefonu Kullanımı

Gebelikte cep telefonu kullanımıise beyin kanserine, kalp bozukluklarına, kanserlere yol açabileceği konusu zaman karşımıza çıkar. Cep telefonlarının yaydığı radyasyonun gebelere zararı olabilir, bu miktarların zararlı olması beklenenin çok altında yer alması ile kullanıcıları rahatlatmaya çalışmaktadırlar. Telefon firmaları yaptıkları ölçümlerde telefon numarasını çevirirken ya da telefon çalarken Sar değerinin en yüksek değerine çıktığını ve telefon kullanılmadığı zamanlar da en az seviye de olduğunu belirtmişlerdir.

Gebelikte Mikrodalga Fırın Kullanımı

Mikrodalga fırınlar gebelik döneminde kullanıldığında bebeğe zarar verebileceğine herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Mikrodalga enerjisi ısıya dönüştüğünden besin içinde radyasyon oluşması görülmez. Mikrodalgaların güvenli kullanımı daha çok, içinin sık sık temizlenmesi, çalışırken vücudun fırın kapağına yaklaştırılmaması, sık sık bakım yapılması, gibi önemi detaylara dikkat edilmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.