Gebelik Nasıl Anlaşılır?

Gebelik toplamda 40 haftalık bir süreçten oluşmaktadır. Fakat hamilelikte geçen süre 1 aya denk gelmediği için anne adaylarında kafa karışıklığı yaratabilir.

Gebelik Nasıl Anlaşılır?

Gebelik toplamda 40 haftalık bir süreçten oluşmaktadır. Fakat hamilelikte geçen süre 1 aya denk gelmediği için anne adaylarında kafa karışıklığı yaratabilir. Bir kadının hamile olup olmadığını anlaması âdetinin geciktiği o hafta 5. haftası olmaktadır. Bu nedenle âdetinizin gecikmiş olması tarihi yanlış belirlemiş olmanız, sizi doğru bilgiye götürmeyebilir. Doğru bir bilgi almak için doktor kontrolünüzü yaptırmalısınız.

Hafta Hafta Gebelik Hesaplaması

Hafta hafta gebelik hesaplaması yapabilmek için ise, öncelikle son adet olduğunuz tarihinizin ilk gününden itibaren geçen süreyi hesaplamanız gerekir. Gebeliliğin bu süre zarfında oluşur ve gelişimi bu sürece bağlı olarak devam eder.   40. hafta itibari ile hamilelik sonlanacak yani doğum gerçekleşecektir.

Hatasız Gebelik Hesaplama Nasıl Olur?

Doğum haftası adetinize göre yapılan gebelik hesaplama yanıltıcı olabilir. Kesin bir tarih için doktorunuzun yapacağı ultrason ölçümü ile belirlenebilir. Öncelikle gebeliğin hesaplanmasında ay olarak değil hatalık olarak yağılmaktadır. Gebelikte 4 hafta 3 günlük bir süreye denk gelir.  Bu nedenle bu hesaplamalar yapılırken haftalar göz önünde bulundurulur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.