Gebelikte Yüzde Sivilce Çıkması Cinsiyet

Hamile kadınların hamileyken sivilce cinsiyet belirtisi midir gibi soruları oldukça yaygınlaşmaktadır .

Gebelikte Yüzde Sivilce Çıkması Cinsiyet

Hamile kadınların hamileyken sivilce cinsiyet belirtisi midir gibi soruları oldukça yaygınlaşmaktadır .

 Özellikle son zamanlarda belirlenen hurafeler sivilce çıkması kız çocuğuna ya da erkek çocuğa işaret mi gibi çeşitli dedikodular olmaktadır. Hamilelik döneminde sivilce çıkması ya da çeşitli belirtiler bir hormonal belirti olduğu için bunun herhangi bir cinsiyet belirtisi olduğu da bilinmemektedir.

 Hamilelikte Neden Sivilce Çıkar?

 Hamilelikte sivilce çıkmasının hamilelik sırasında hormonal değişikliklerin olması sonrasında çıktığı belirtilmektedir. Hamilelikte yüzde sivilce cinsiyet belirtisi olup olmadığı herhangi bir şekilde belirtilmemiş ve doktorlar tarafından da buna bir açıklama yapılmamaktadır. Yani bu konuların bebeğin cinsiyetiyle ilgisi olup olmadığı belli olmamaktadır. Anne adayı bu konuda çevredeki kişilerden fazlaca etkilendiği için bu konuyla ilgili hamile kadının rahatsız olmamasını sağlamak önemli noktalar arasında yer almaktadır. Hamilelikte çenede çıkan sivilce cinsiyet belirtisi olmamaktadır. Bu nedenle dikkatli olunması gereklidir.

 İşte Hamileyken Sivilce Çıkartan Nedenler!

 Gebelikte sivilce cinsiyet ile ilgili  sonucu söyler mi ya da bebeğin cinsiyeti belirler mi gibi sorulara karşın doktorlar tarafından yapılan açıklamalara göre hamilelerin aşağıdaki etkenlerden dolayı sivilce çıkardığı belirtilmektedir:

•          aşırı yağlı yiyeceklerin tüketimi,

•          Sağlıksız gıdaların tüketilmesi,

•          Sürekli fast food yaşam tarzının benimsenmesi,

•          kalitesiz bir besin içeriğinin olması

gibi etkiler de dolayı anne adaylarına endişe verecek şekilde sivilcelerin çıkması bebeğin kız olacağı ya da erkek olacağıyla ilgili olmamakla birlikte doktorlar tarafından bu konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmemiştir. Hamileyken sivilce cinsiyet etkisi olmadığı için önemsenmesi de  doğru değildir. Bu nedenle bu kulaktan dolma bilgilerin dikkate alınmadan önce doktor kontrolünden geçilmesi önemli olmaktadır. Bu şekilde gerekenler yapıldıktan sonra da dikkatli olunması gereklilikler arasında yer almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.