Sakarya Şehir Hastanesi Randevu Alma

Sakarya Şehir Hastanesinden muayene randevusu 182 numaralı telefondan ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden alınmaktadır.

29.03.2024
183
Sakarya Şehir Hastanesi Randevu Alma

Sakarya Şehir Hastanesinden muayene randevusu 182 numaralı telefondan ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden alınmaktadır.

Bir sağlık durumu söz konusu olduğunda Sakarya Şehir Hastanesi’nden ilgili branş doktoruna randevu almanız gerekmektedir. Mesai saatleri içerisinde muayene randevusu farklı yollarla alınabilmektedir.

Randevu Almak İstiyorum?

Öncelikle hasta şikayetleri doğrultusunda randevu alacağı branşı belirlemelidir. Eğer hangi branşa randevu alınacağı bilinmiyorsa merkezi hekim randevu sisteminden (MHRS)  “Neyim Var?” yazan kısma girerek şikayetler yazılmalıdır. Randevu almanız gereken branş konusunda yardımcı olunacaktır. Randevu alma aşamasına gelindiğinde bu işlem için 2 seçenek bulunmaktadır.

Alo 182

Özellikle internet kullanamayan yaşlıların sıklıkla tercih edeceği ve pratik bir yoldur. Telefonla randevu almak istendiğinden 182 numaralı telefondan Sakarya Şehir Hastanesine randevu durumuna göre istediğiniz doktordan randevu alınabilmektedir. Aynı zamanda randevu günü ve saati de belirtilmelidir.  

Mesai saatleri içerisinde bir gün ve saatte muayene randevusu alınmaktadır.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)

Telefonla randevu almayan hastalar için başka bir seçenek Merkezi hekim randevu sistemi üzerinden muayene randevu almaktır. Bu sisteme internet üzerinden ya da uygulamayı indirerek ulaşılmaktadır. E-devlet ile de giriş yapılmaktadır. ALO182 randevu hattı dışında yine bir pratik ve hızlı bir yoldur. Muayene randevusu alınabilecek mesai saatleri 08.30-12.00 ile  13.00-16.30 saatleri arasındadır.

Sisteme TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra şehir kısmı Sakarya olarak işaretlenmelidir. Hastane olara Sakarya şehir hastanesi ve branş olarak da ilgili branş seçilmedir. Bu kısımlar işaretlendikten sonra sisteme girin. Bu noktada uygun randevu bulunan doktorlar ve muayene günleri, saatleri yer alacaktır. Seçim yapıldıktan sonra randevu oluştur seçeneğine tıklandığında muayene randevusu alınmış olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.