İbrahim Saraçoğlu’nun Papatya Kürü

Özellikle sinüzit ile mücadele edenler için İbrahim Saraçoğlu’nun papatya kürü büyük önem taşıyor.

22.03.2024
186
İbrahim Saraçoğlu’nun Papatya Kürü

Özellikle sinüzit ile mücadele edenler için İbrahim Saraçoğlu’nun papatya kürü büyük önem taşıyor. Mide ülseri gibi problemlere karşı da kullanılabilecek olan bu kür, sinüzite karşı büyük bir tedavi aracıdır. Kürün yapılması ve uygulanması ise çok basittir. Burada dikkat edilmesi gereken şey, kullanılacak papatyanın nereden temin edildiği olacak. Aktarlardan veya eczanelerden temin edilen papatyalar kürde etkili olurken, bakkallarda, poşetlenmiş olarak satılan papatyalar yeterli etkiyi gösteremeyebiliyor. Elbette ki en fazla etkiyi, kendi elleriniz ile topladığınız papatya verecektir. Bunu da dikkate alarak, papatyaları kendiniz toplamayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede ortaya daha etkili bir kür çıkartabilirsiniz.

Saraçoğlu’nun Papatya Kürü

Sağlıklı diş etlerinin oluşmasına da katkı sunacak olan Saraçoğlu’nun papatya kürünü yapmaya yarım litrelik klorsuz suyu kaynatarak başlayacaksınız. İki üç yemek kaşığı kurumuş papatyayı, kaynamakta olan suya ekleyeceksiniz.

Papatya Kürü Nasıl Yapılır?

Papatya kürü nasıl yapılır? Papatya kürünün yapılışı yukarıda anlattığımızdan ibaret… Sonrasında kaynayan kürü başka bir kaba aktaracak ve başınızı havluyla kapatmak suretiyle kokuyu içinize çekeceksiniz. Bunu gün içerisinde akıntı gelene kadar birkaç kez tekrarlayacaksınız. Akıntı gelince, üç gün ara verip, kürü uygulamaya kaldığınız yerden devam edeceksiniz. Bazı durumlarda akıntı hemen gelirken, bazı durumlarda akıntının gelmesi birkaç günü bulabilmektedir. Kür her gün taze hazırlanmalıdır ve hastalık sonrası da ara ara uygulanmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.