İbrahim Saraçoğlu’nun İncir Kürü

Kuru inciri birçok kür ile değerlendiren İbrahim Saraçoğlu, incir ile yapılan birçok kür tarifi vermektedir. İbrahim Saraçoğlu’nun incir kürü, çare aranan probleme göre şekillenmektedir.

19.03.2024
249
İbrahim Saraçoğlu’nun İncir Kürü

Kuru inciri birçok kür ile değerlendiren İbrahim Saraçoğlu, incir ile yapılan birçok kür tarifi vermektedir. İbrahim Saraçoğlu’nun incir kürü, çare aranan probleme göre şekillenmektedir. Kürün kan yapmasını isteyenler için başka, hamile kalmayı kolaylaştırıcı bir rol oynaması için başka kür tarifleri vardır. En bilindik incir kürü tarifi, ikincisi, yani hamile kalmayı kolaylaştırıcı etkisi olan incir kürüdür. Dolayısıyla biz bu yazımızda o kürden bahsedeceğiz. 

Saraçoğlu’nun İncir Kürü

Elli gün boyunca, bir kez verilen yedi günlük arayla uygulanan bu kürde, arayı yirmi beş günü tamamladıktan sonra veriyoruz. Yani kürü yirmi beş gün kullanıyor, yedi gün küre ara veriyor ve kürü tekrar yirmi beş gün kullanıyoruz. Saraçoğlu’nun incir kürü bu şekilde, diğer kürlere oranla yoğun bir kullanma süreci gerektiriyor.

İncir Kürü Nasıl Yapılır?

Gelelim en can alıcı noktalardan bir tanesi olan incir kürü nasıl yapılır sorusunun cevabını vermeye. Bir litrelik klorsuz suyu kaynatacağız. Su kaynarken, on beş tane kadar kuru inciri suya atacağız. Yirmi dakika ağzı kapalı bir şekilde kürümüzü kaynattıktan sonra, kürümüzün ılımasını bekleyeceğiz. Ilıdıktan sonra kürümüzü süzeceğiz. Üçe, dörde bölmek suretiyle öğünlerden on, on beş dakika kadar önce, aç karna suyumuzu tüketeceğiz. Yani günlük bir defa kürü hazırlamamız ve sonra gün boyu kürümüzü tüketmemiz, bu tarif için yeterli oluyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.