İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Kürü

brahim Saraçoğlu tarafından hazırlanmış olan bu çınar yaprağı kür tarifi, kireçlenme probleminde etkili sonuç verdiği görülmektedir.

17.04.2024
205
İbrahim Saraçoğlu Çınar Yaprağı Kürü

Orta yaşlı kişilerde en sık yaşanan sağlık problemlerinden biri de kireçlenmedir. Kireçlenmeye bağlı olarak meydana gelen ağrılar, kişilerin günlük yaşamlarını olumsuz etkilemektedir. Dr. İbrahim Saraçoğlu kireçlenme problemi yaşayan kişiler için çınar yaprağı kürü kullanımını önermektedir. İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanmış olan bu çınar yaprağı kür tarifi, kireçlenme probleminde etkili sonuç verdiği görülmektedir.

Çınar Yaprağı Kürü

Çınar yaprağı kürü hazırlanması için iki adet çınar yaprağı gerekmektedir. Yaprakların büyük, olgun olması önemlidir. Yeşil veya kurutulmuş çınar yaprağı da bu kür için kullanılabilir. Çınar yaprağı kürü uygulaması yaparken, içtiğiniz saatler arasında en az üç saat fark olmasına özen gösterin.

Kürden etkili sonuç almak için, 30 gün boyunca küre devam edin. Her defasında kürü taze olarak hazırlayın. Beklettiğiniz veya artan kürü kullanmayın. Kireçlenme ağrıları hissettiğiniz dönemlerde çınar yaprağı kürünü tekrarlayabilirsiniz.

Çınar Yaprağı Kürü Hazırlanışı

Kürü hazırlamak için öncelikle çınar yapraklarını soğuk suda yıkayın ve parçalara ayırın. Kürde kullanacağınız suyun klorsuz olmasına dikkat edin. Bir bardak klorsuz suyu kaynatın. Kaynatılmış suyuna soğuk suda yıkayıp parçaladığınız çınar yapraklarını ilave edin. Kısık ateşte birkaç dakika demlenmesini sağlayın.

Demlenme süresi bittikten sonra ocaktan alın ve sıcak iken süzün. Bir süre ılımasını bekledikten sonra akşam yemeklerinden önce ve gece yatmadan önce hazırladığınız kür suyunu için.

Çınar Yaprağı Kürü Uygulanışı

Kürü hazırlarken kaynatma süresinin 1 dakikayı geçmemesine dikkat edin. Uygulama sırasında 15 gün boyunca devam ettikten sonra 3 gün ara verin 15 gün boyunca devam edin. Bu şekilde 30 güne tamamlayıp, kürü kullanmayı bırakabilirsiniz. Kürü sabah ve öğle yemekler arasında 1 bardak, öğlen ve akşam yemeği arasında 1 bardak şeklinde de tüketebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.