İbrahim Saraçoğlu El ve Ayak Üşümesi

El ve ayaklar özelikle kış zamanı soğuktan en çok etkilenen bölgelerdir. Kanın dolaşımının yetersiz olduğu zamanlarda özellikle el ve ayaklar çok çabuk üşür.

16.04.2024
164
İbrahim Saraçoğlu El ve Ayak Üşümesi

El ve ayaklar özelikle kış zamanı soğuktan en çok etkilenen bölgelerdir. Kanın dolaşımının yetersiz olduğu zamanlarda özellikle el ve ayaklar çok çabuk üşür.

Kan, el ve ayaklarına daha geç ulaştığı için üşüme gözükebilir. El ve ayak üşümesi bu nedenin dışında başka sebeplerden dolayı da olabilir. Özellikle yaz aylarında üşüme olması normal bir durum değildir.

B12 yetersizliği ve ya tiroitlerin yeterli çalışmaması da el ve ayak üşümeleri konusunda etken olabilir.

Kansızlık gibi durumlarda el, ayak üşümelerinde neden olabilecekler arasındadır.

El ve ayakların üşümesi bazı zamanlar normal gibi gözükse de altında ciddi nedenler de yatabilir. Gereken önem verilmediğinde kalp sorunları gibi sorunlar da oluşturabilir.

Zamanında bu konuda önlem alınması önemlidir. Doktora muhakkak gözükerek tedavi süreci başlatılmalıdır. Çok ciddi nedenler yoksa bitkisel tedavi yöntemleri uygulanabilir. İbrahim Saraçoğlu’nun bu konuda tavsiyeleri bulunmaktadır.

El ve Ayak Üşümeleri İçin İbrahim Saraçoğlu Kürü

El ve ayak üşümelerinin nedenin genelde kansızlıktan ileri gelebileceğini söyleyen Saraçoğlu eğer başka ciddi nedenler yoksa kansızlıktan kaynaklanan sorun varsa bunun için uygun kür tarifi vermektedir. El ve ayak üşümelerinde İbrahim Saraçoğlu kürü aşağıdaki gibidir. Bu kürü uyguladığınızda el ve ayaklarda kansızlıktan ileri gelen sorunu çözebilmeniz mümkün olmaktadır.

Saraçoğlu kansızlık dışında normal üşümeler için sabah akşam bir çay kaşığı tepeleme siyah hardal tohumunu ilk bir hafta günde iki kez tüketmenin kan dolaşım bozukluklarını keseceğini söylemektedir.

Hardal tohumunu ilk bir hafta ekmekle birlikte günde iki kez bir haftadan sonra bir kez tüketerek el ve ayaklarda oluşan üşüme sorununu çözebilirsiniz.

Tedavi Olun

Saraçoğlu’nun önerdiği bitkisel tedaviyi uygulayarak el ve ayak üşüme sorunlarını bir nebze çözebilirsiniz.

Bunun dışında çok daha ciddi problemler varsa bitkisel tedavi yeterli gelmeyebilir.

Bitkisel tedavinin yetersiz geldiği zamanlarda doktora başvurarak bu sorunun altında yatan nedenleri öğrendikten sonra sorunun kaynağı çözüldükten sonra uygun şekilde tedaviye başlayabilir ve el ve ayaklarınızdaki üşüme sorununu çözebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.