İnsanları Etkileyen Ağız Kokusu

Ağız kokusunun vermiş olduğu bu kötü durumu yaşamamak için günümüzde çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

İnsanları Etkileyen Ağız Kokusu

Ağız kokusu insan hayatını doğrudan etkileyen bir durumdur. Günümüzde bakıldığı zaman ağız kokusu sorunu olan kişiler ile insanlar fazla konuşmamakta sürekli olarak bu kişilerden uzak durmaktadır. Ağız kokusunun vermiş olduğu bu kötü durumu yaşamamak için günümüzde çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

Ağız Kokusunun Önlenmesi

Ağız kokusu günümüzde farklı şekillerde önlenmektedir. Bunlara diş fırçalama, ağı spreyi kullanmak, çeşitli sağlık bakım ürünlerini kullanma ve kürleri örnek göstermek mümkündür. Bunlar içinde en etkili çözümü ise yine ağız kokusu kürleri vermektedir.

Ağız Kokusu Kürü

Ağız kokusu sorununu ortadan kaldıran bir yöntem olan adaçayı kürü ile ağız kokusu sorun olmaktan çıkmaktadır. Kürün yapımına bakıldığı zaman öncelikle bir suyu ateşin üstüne verip kaynatmak gerekmektedir. Kaynayan suyun içine bir kaşık ada çayı atılmaktadır bu şekilde 10 dakika ağzı kapalı bir şekilde ateş üzerinde bırakılmalıdır. 10 dakika sonunda fazla suyun içinde bekletilmeyen adaçayı süzülerek çıkarılmalıdır. Elde edilen su ile günde üç dört defa gargara yapılmalıdır.

Ağız Kokusu Kürü İle Ağız Kokusuna Son

İbrahim Saraçoğlu’nun yapmış olduğu bu kür ile ağız kokusu ortadan kalmaktadır. İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu diğer kürlerde olduğu gibi bu kürde de kısa zaman içinde etkili sonucu görmek mümkündür. Yapılması gereken tek şey kürü doğru bir şekilde hazırlamak ve aynı şekilde doğru bir şekilde kullanmaktır.  

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.