Islak Ten Makyajı Nasıl Yapılır

Yeni moda makyaj trendlerinden olan ıslak ten makyajını yüzü yağ ile yıkamış gibi göstermeden, cilt bakımı ürünlerini ve doğru makyaj malzemelerini kullanarak yapabilmek mümkün

15.03.2024
395
Islak Ten Makyajı Nasıl Yapılır

Yeni moda makyaj trendlerinden olan ıslak ten makyajını yüzü yağ ile yıkamış gibi göstermeden, cilt bakımı ürünlerini ve doğru makyaj malzemelerini kullanarak yapabilmek mümkün! Diğer adıyla strobing olan ıslak ten makyajı, ışığın yüze vurduğu yüzün yüksek yerlerine aydınlatıcı kullanılmasıyla daha nemli bir görünüm elde etmeyi sağlar. İzlenilmesi gereken adımlar:

 1.Nemlendirici

 Islak bir ten için bolca neme ihtiyaç vardır. Bu nedenle cildin güzelce nemlendiğinden mutlaka emin olunmalıdır. Pul pul olmuş bir cilt üzerine makyaj uygulandığında ortaya hoş bir görünüm çıkmaz.

 Sıradan bir nemlendirici yerine cilde ışıltı katacak bir nemlendirici çok daha fazla işe yarayacaktır. Serumlardan da yardım alınabilir.

 2.Makyaj Bazı

 Işıltılı bir baz kesinlikle ıslak ten makyajının kilit noktasıdır.

 3.Fondöten

 Fondötenlerin üzerinde aydınlatıcı özellikli olup olmadığı hep yazmaktadır. Islak bir cilt için de bu etkiye sahip fondöten kullanılması gerekmektedir. Fakat cildi kesinlikle fondöten veya pudrayla kapatmaya gerek yoktur. Bunun yerine renkli nemlendirici de kullanabilir. Kullanma metodu da önem taşır. Yüzü eşitlemeye yetecek kadar ürün kullanılmalıdır, kapanmayan sivilce ve izleri için gerekirse bölgesel kullanmak üzere kapatıcıdan yardım alınmalıdır. Fazla ürün kullanmak yüzü cakey( un kurabiyesi görünümü) bir hale iter ve bu ıslak cilt makyajında istenmeyen bir durumdur. Ayrıca fondötenin veya renkli nemlendiricinin tampon hareketlerle, tercihen makyaj süngeriyle yüze yedirilerek uygulanması daha sağlıklı sonuç verecektir.

 4.Aydınlatıcı

 Islak cilt makyajı aydınlatıcı olmadan tamamlanamaz denilebilir. Strobing makyajın sırrı yüzün yüksek kısımlarına likit ve toz aydınlatıcıların kullanılmasıdır. Birçok kadın arasında oldukça yaygınlaşmış olan bu teknik; kaş kemiği, burun kemiği ve elmacık kemiklerinin üzeri ve dudak üstündeki üçgen kısmına sürülmektedir. Tercihen yanaklara ışıltılı allık sürülebilir, daha sağlıklı bir görüntüye ulaşmayı sağlar.

 5.Göz ve dudak makyajı

 Göze ve dudağa yapılan ufak makyaj tüyolarıyla yüz daha aydınlık ve ışıltılı görünebilir. Göz pınarlarına toz aydınlatıcı ve dudaklar için lipgloss kullanmak ıslak ten makyajı için tamamlayıcı olacaktır.

 6.Makyaj spreyi

 Özene bezene yapılan makyajların gün boyu ışıltısını ve renklerini korumak için en iyi ürün: Makyaj spreyi. Aydınlık bir cilt için tercih edilmesi gereken makyaj spreyi nemlendirici özelliğine sahip, yüzdeki bütün ürünlerin homojen olmasını sağlayacak ve yüze ışıltı katacak bir ürün olmalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.