Regl (Adet) Sancısına Ne İyi Gelir?

Kadınlar için her ay hormonal olarak regl görmesi fizyolojik olarak normal karşılanmaktadır.

22.03.2024
500
Regl (Adet) Sancısına Ne İyi Gelir?

Kadınlar için her ay hormonal olarak regl görmesi fizyolojik olarak normal karşılanmaktadır. Bazı adet dönemlerindeki adet sancıları çekilmez bir hal alır ve kadınlar adet sancısına ne iyi gelir diye araştırma yapar. Bu makalede adet sancısına ne iyi gelir kısaca anlatacağız.

Sıcak Su Torbası

Sıcak su uygulamak kan akışını hızlandırır ve ağrıyı hafifletir. Uzmanların yaptığı araştırmaya göre sıcak su uygulaması ağrı kesicilerle aynı etkiye sahiptir.

Kakao İçeren Atıştırmalık

Kadınlar regl döneminde ciddi oranda magnezyum kaybı yaşar. Bu dönemde kakao takviyesi alarak eksilen magnezyumu kısa sürede takviye ettiğinizde adet sancınız hafifleyecektir.

Daha Fazla Su Tüketin

Regl olduğunuzda sıvı kaybı yaşarsınız. Bu nedenle özellikle bu dönemde bol su içmeniz adet sancınızın hafif geçmesine neden olacaktır.

E Vitamini Alın

Uzmanların yaptığı araştırmaya göre E Vitamini takviyesi adet sancısına iyi gelmektedir. Bu nedenle eczaneden E Vitamini alarak evde bulunun. Sancılı adet süreci geçirdiğinizde E Vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

Odanızda Lavanta Kullanın

Yastığınıza birkaç damla lavanta damlatmak hem sakinleşip derin bir uyku çekmenize neden olacak hem de adet sancınıza iyi gelecektir.

Bitkisel Çaylar Tüketin

Adet sancısına iyi gelen bitkisel çaylar tüketmek sancınız için iyi gelecektir. Zencefil Çayı, Nane Çayı, Papatya Çayı ve Hayıt Çayıdır. Bu bitkisel çayları adetli olduğunuz dönemde bol tüketmeye çalışın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.