Aydın Şehir Hastanesi Randevu Alma

Aydın Şehir Hastanesinden muayene randevusu 182 numaralı telefondan ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden alınmaktadır.

29.03.2024
209
Aydın Şehir Hastanesi Randevu Alma

Aydın Şehir Hastanesinden muayene randevusu 182 numaralı telefondan ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) üzerinden alınmaktadır.

Herhangi bir sağlık sorunu ya da rutin sağlık kontrolleri için doktor randevusu almanız gerekmektedir. Bazı durumlarda randevu almak zor olabilmektedir. Doktor randevusu almanın birden çok yolu mevcuttur. Aydın şehir hastanesinden ALO182 hattını arayarak ya da MHRS sistemi üzerinden randevu alabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sitemi (MHRS)

Merkezi hekim randevu sistemine giriş yapmanın da birden çok yolu vardır. MHRS uygulamasını indirerek, internet üzerinde MHRS’nin sitesine girerek veya e-devlet ile giriş yapmak mümkündür. Giriş yapmak için TC kimlik ne ve MHRS şifresi gereklidir. Giriş yapıldıktan hastane randevusu al yazan kısma tıklanmalıdır.

Öncelikle şehir olarak Aydın seçilmelidir. Sağlık sorunlarınızın ilgili olduğu branşı da seçmeniz gereklidir. Daha sonra hastane kısmını Aydın şehir hastanesi olarak işaretleyin. Tercihe göre doktor, muayene günü ve tarihi de seçilebilmektedir. Filtreleme işlemi bittikten sonra boş randevular aratılmalıdır. Bu aşamada boş randevular ekrana gelecektir. Uygun olan randevu seçilip randevu oluşturulmalıdır.

ALO182

Diğer bir seçenek olarak alo182 hattı ile telefondan randevu alınabilmektedir. Prosedür MHRS’deki gibi işlemektedir. Hattı açan görevli hastaya müsait randevuların bilgisini de verecektir. Hastane, doktor ve randevu günü tercihi söylenmelidir. Onay verilmesi halinde randevu oluşturulacaktır.

 

 

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Randevu tarihi MHRS üzerinden kontrol edilebilmektedir. Randevu tarihi kaçırılmamalıdır. Randevuya gidilmeyecekse iptal edilmelidir. Randevu iptal edilmeden gidilmez ise aynı branştan 15 gün boyunca randevu alınamamaktadır.

Çoğu zaman yoğunluktan dolayı randevu bulmak zor olabilmektedir. Sabah 10.00’da randevular yenilenmektedir. Bu sebeple sabah 10.00’da MHRS sistemine giriş yapılırsa daha çok randevu bulmak mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.