Ananas Kürü

Bitkisel yöntemlerle ağrıyı ve acıyı hissetmeden nasır tedavisi uygulayan İbrahim Saraçoğlu, bu rahatsızlık için ananas kürünü öneriyor.

19.03.2024
136
Ananas Kürü

Bitkisel yöntemlerle ağrıyı ve acıyı hissetmeden nasır tedavisi uygulayan İbrahim Saraçoğlu, bu rahatsızlık için ananas kürünü öneriyor.

Nasır Nedir?

Nasır, temelde vücudumuzun geliştirmiş olduğu bir savunma mekanizmasıdır. Derinin sürtünmesi ve basınca maruz kalan bölgede kalınlaşma meydana gelir. Bu bölgelerde ölü deri hücreleri birikir ve keratin tabakası oluştururlar. İlerleyen dönemlerde nasır altındaki hücreler iltihaplanır ve ağrılar meydana gelir.

Nasıl Tedavisi

Nasırda tedaviye başlamadan önce nasıra neden olan faktörler belirlenmeli ve onlar düzeltilmelidir. Genelde kötü ayakkabı seçimleri nasır oluşmasına neden olmaktadır. Ayakkabınız nasır oluşumuna neden oluyorsa değiştirmeniz gerekir. Nasırı kesip çıkarmak yapılmaması gereken hareketlerin en başında gelir.

Nasıra Neden Olan Faktörler

Ayak yapınızla uyuşmayan ayakkabılar ayağı sıkması, sürekli olarak yüksek topuklu ayakkabı kullanımları, sürekli yalın ayak yürüme,  ayakların ve parmakların kemikli yapıya sahip olması, yürümede bozukluk nasıra neden olabilir.

Saraçoğlu Ananas Tedavisi

Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği nasır tedavisi yöntemi kısa sürede nasır problemini ortadan kaldırıyor.  İbrahim Saraçoğlu nasır tedavisi için 1 dilim ananası gece yatmadan önce nasırlı bölge üzerine yerleştirip bant yardımıyla sabitleyin. Bütün gece nasırın üzerinde duran ananası, sabah kalktığınızda nasırın üzerinden alınız ve nasırlı bölgeyi 15 dakika süre ile ılık suyun içinde bekletin. Sonda yavaşça nasır törpüleyin. Bu ananas kürünü haftada 2 ya da 3 kez tekrarlayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.