Ananas Kürü

Bu konuda Ananas kürü uygulamasına geçmeden önce ananasın vücuda olan faydalarından biraz bahsedelim.

Ananas Kürü

Birçok konuda vücudumuza faydaları olan ananas meyvesi çeşitli ölçülerde yapılan kürler ile birçok hastalığa da fayda edebilmektedir. Bu konuda Ananas kürü uygulamasına geçmeden önce ananasın vücuda olan faydalarından biraz bahsedelim.

Vücudumuzdaki birçok organlarımız belirli vitaminlere ihtiyaç duymaktadırlar. Örneğin cildimizin pürüzsüz ve güzel olması için demir, kuvvetli saçlar ve tırnak yapısı için kalsiyum gibi mineraller gereklidir.

Bunun gibi vücudumuzun diğer kısımları için de birçok vitamin ve minerale ihtiyaç duyulmaktadır.

Vücudumuz için gerekli olan vitamin ve mineraller de yediğimiz besinlerden alınmaktadır.

Özellikle taze sebze ve meyveler vücudumuzun güçlü ve sağlıklı şekilde işlevini sürdürmesi için çok önemlidir.

Vücuda önemli katkısı olan ananas meyvesi tüketilmesi de önemlidir. Bu meyve ile birçok rahatsızlıkların önüne geçebilirsiniz.

Ananasın Faydaları Nelerdir?

Birçok konuda faydası olan ananas meyvesi özellikle bademcik iltihabı, gut hastalıkları, yaralanma ameliyatlarından sonra iyileşmenin hızlanması için önemli etkilerde bulunmaktadır.

Bunun dışında ananas meyvesi tüketimi hastalıkların iyileşmesinin yanı sıra bağışıklığı kuvvetlendirici etkisi de vardır. Ananas tüketen kişiler çok daha sağlıklı vücuda sahip olurlar.

Ananas aynı zamanda kilo verdirici etkiye de sahiptir.

İçerisinde çok sayıda vitamin ve mineralle cildinizin çok daha pürüzsüz olmasını sağlar.

Saç ve cilt güzelliğinde çok etkilidir. İçerisindeki B vitamini sayesinde saçlarınızın daha parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.

İbrahim Saraçoğlu Ananas Kürü

Nasır oluşumunu önlemek için ve nasırlardan kurtulmak için geceleri yatmadan önce bir dilim ananası nasırın üstüne koyup düşmemesi için bantladığınızda sabaha kadar uygulanan bu kürle nasırlardan kurtulabilmenin mümkün olduğunu Saraçoğlu söylemektedir.

Bu kadar çok faydası olan ananas için Saraçoğlu’ da bu konuda tavsiyelerde bulunur. İbrahim Saraçoğlu ananas kürü uygulaması özellikle nasırları gidermek için uygulandığında nasırlara bu kürün faydalı olduğunu savunmaktadır.

Sabah kalktığınızda ananası alın ve ılık suya ayağınızı koyun. Nasırlar bu yöntemle rahatça dökülecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.