Hindistancevizi Yağı İle Evde Doğal Peeling Hazırlayın

Evde doğal yöntemlerde vücut peelingi hazırlamak için kullanılacak sayısız doğal malzeme vardır. Önemli olan nokta bunları doğru şekilde bir araya getirmektir.

14.03.2024
162
Hindistancevizi Yağı İle Evde Doğal Peeling Hazırlayın

Evde doğal yöntemlerde vücut peelingi hazırlamak için kullanılacak sayısız doğal malzeme vardır. Önemli olan nokta bunları doğru şekilde bir araya getirmektir.

Hindistancevizi yağı ile peeling hazırlamak hem daha etkili hem de daha kolay olacaktır. Bu tür uygulamalar cildin her zaman parlak, temiz ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Çevresel faktörler, sivilceler, güneş ışınları gibi etmenler cildin zaman içinde daha donuk görünmesine yol açabilir. Bunu önlemek ve donuk görünümü azaltmak adına peeling uygulaması yapılmalıdır. Bu amaçla mutfakta her zaman bulunan malzemelerden yardım alınabilir. Uygun malzemelerle hazırlanan peeling cildin daha ışıl ışıl görünmesine katkı sağlayacaktır.

Hindistancevizi Yağı İle Evde Doğal Peeling Nasıl Hazırlanır?

Evde hindistancevizi yağı ile peeling yapmak için gerekli olan malzemeler bir yeme kaşığı Hindistancevizi yağı ve üç yemek kaşığı toz şekerdir. Peeling için ilk olarak hindistancevizi yağı yaklaşık yirmi saniye boyunca mikrodalgada eritilir. İyice eriyip istenilen kıvama gelen yağın içerisine şeker ilave edilir. Karıştırılarak hazırlanan bu karışımın istenilen bölgeye sürülerek ovuşturulur ve masaj yapılır. Uygulama sonrasında belli bir süre beklenir ve karışım vücuttan arındırmak için ılık bir duş alınır. Bu sayede kişi kendini daha iyi hissedecektir. İstenilen etkinin alınabilmesi için düzenli kullanım öneme sahiptir. Ancak bu uygulamalarda kullanılan hindistancevizi yağının doğal olası fayda sağlayacaktır.

Evde Doğal Peeling Uygulamaları

Cildin donuk ve solgun görünümünü ortadan kaldırmak ve canlılık kazandırmak amacıyla yapılan peeling uygulamaları vücuttaki ölü hücrelerin atılmasına da yardımcı olur. Peeling yapmak cildin daha derinlemesine temizlenmesini sağlar. Bu sayede sürülen kremler ve maskeler daha derinlere etki edecektir. Bu amaçla hindistancevizi yağı kullanarak hazırlanabilecek çok sayıda peeling tarifi bulunmakta olup bunlarla da sağlıklı etkiler ortaya çıkarılabilir.

Evde peeling hazırlamak için çeyrek bardak hindistancevizi yağı, yarım bardak esmer şeker ve birkaç damla doğal organik limon yağı karıştırılır. Kıvamın sulu olması istenirse koyulan limon suyu miktarı arttırılabilir. Peeling dairesel hareketlerle vücuda uygulanır ve böylece bölgedeki kan akışı artırılarak daha hızlı fayda sağlanır.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.