Kahkül Sivilce Yapar Mı?

 Son zamanlarda moda olan ve denizde bozulmayan saç modelleri arasında bulunan kaküllerin sivilce yapıp yapmadığıyla ilgili araştırmalar devam ediyor.

28.03.2024
233
Kahkül Sivilce Yapar Mı?

 Son zamanlarda moda olan ve denizde bozulmayan saç modelleri arasında bulunan kaküllerin sivilce yapıp yapmadığıyla ilgili araştırmalar devam ediyor.

 Özellikle saç modelini kakül gibi kestiren kişiler için kıl yapar ya da alnın hava almasına izin verilmediği için sivilce yapar gibi çeşitli konuşmalar yapılmaktadır. Bu doğrultuda kakül altında kıllanma yapar mı sorusu da belirlenen ve sorulması planlanan sorular arasında yer almaktadır. Bu konuyla ilgili özellikle bir yerlere giderken yapılabilecek saç modelleri araştırması yapan fakat kakül alında tüylenme yapar mı sorusunu da göz önünde bulundurmanız gerektiği belirtilmektedir .

Kahkül Neden Sivilce Yapar?

Kakül kesim örgülü saçların ya da topuz modeli gibi çeşitli  saçların  hava almaya engel olduğu sebebiyle özellikle yağlı ciltlerde tercih edilmemesi gerektiği söylenmektedir. Yağlı cilde sahip olan kişilerin daha çok alnı açık ve temizlenebilir toplu saç ya da at kuyruğu gibi modellerini tercih etmesi de gerektiği belirtilmektedir. Bu doğrultuda önlemlerin alınması ve saç bakım yapılacak takdirde kesim hakkında bilgi sahibi olunarak dikkatli bir şekilde kesimlerin yapılması gerekli olmaktadır. Kesimlerde yağlı ciltlerde özen gösterilerek dikkatli olunması gereklilikler arasında yer almaktadır.  Kahkül alında tüylenme yapar sorusu da böylece çözümlenmiş olmaktadır.

İşte Kahkül Kesim Yaptıranların Çektiği Sıkıntılar!

 Kakül yaptıran kişilerin özellikle alının hava almasına izin vermediği için ciddi şekilde sivilce oluşumuna ya da yağlamaya veya parlamaya eğilimli bir cilt sahibiyseniz  bu  saç modelinin ciddi bir şekilde sivilce oluşumuna neden olduğunu da bilmeniz gerekmektedir. Dikkatli bir şekilde saç kesim modellerini yaparak sivilce  çıkmasını önlemek oldukça mümkün  olmaktadır. Bu şekilde işlemleri yapılması sonrasında sivilceler önlenememekte ve bu nedenle de özellikle de kahkül gibi çeşitli kesimlerin sivilceye neden olup olmadığı araştırması yapılmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.