Zayıflama Kürü Hazırlanışı, Püf Noktaları ve Uygulanışı

Zayıflama kürü tarifi için taze maydanoz, lahana ve taze sıkılmış limon suyu kullanılmaktadır. Bu kürün hazırlanmasında maydanoz seçimi önemlidir.

Zayıflama Kürü  Hazırlanışı, Püf Noktaları ve  Uygulanışı

Zayıflama Kürü

Zayıflamak isteyen kişiler, birçok kür ve diyet programı uygulamaktadır. Vücutta yağ yakıcı etkisi olan, toksinlerden arındıran kür tarifleri en sık denenen kürler arasında yer almaktadır. Son yıllarda birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle zayıflama kürü, bayanlar tarafından en çok tercih edilen kür olarak bilinmektedir.

Zayıflama Kürü Püf Noktaları

Zayıflama kürü tarifi için taze maydanoz, lahana ve taze sıkılmış limon suyu kullanılmaktadır. Bu kürün hazırlanmasında maydanoz seçimi önemlidir. Daha diri görüldükleri için iri yapraklı maydanozlar tercih edilmektedir fakat bu tür maydanozlar hormon içermektedir. Bu nedenle bu kürün hazırlanışında mutlaka taze ve küçük yapraklı maydanozlar tercih edilmelidir.

Lahananın ise iri, yeşil sarımsı bir rengi olan lahana olmasına dikkat edin. Bu kürü hazırlarken marketlerde bekleyen sebzeler kullanılmamalıdır. Taze, Pazar sebzelerinin seçilmesi önemlidir. Sera ürünlerinin bu kür için uygun olmadığı bilinmektedir.

Zayıflama Kürü Hazırlanışı

Zayıflama kürü için öncelikle yarım litre klorsuz suyu kaynatın. Lahananın taze yapraklarından dört tanesini doğramadan, elinizde biraz parçalayarak kaynamış suyun içine koyun. Tencerenin ağzını kapatın ve yaklaşık 3 dakika kaynatmaya devam edin. 3 dakika sonra yarım demet yeşil taze maydanozu suya ekleyin. 4 adet lahana yaprağı için 20 – 25 maydanoz yeterli olacaktır.

Karışmasını ve ağzı kapalı bir şekilde 2 dakika daha kaynamasını bekleyin. Daha sonra ocağın altını kapatın ve 5 dakika boyunca tencerenin ağzını açmadan ılımasını bekleyin. Bir süzgeç veya ince bir süzme tülbendi kullanarak kürü süzün. Süzme işleminde sebzeleri el yardımı ile sıkarak suyunu iyice salmasını sağlayın.

Zayıflama Kürü Uygulanışı

Kürü kullanacağınız zaman taze hazırlamanız gerekmektedir. Limon suyunun süzülen suya eklenmemesi gerekir. Süzülen su üç eşit kaba pay edilir. Aç karnına, yemeklerden iki saat önce içileceği zaman limon suyu eklenerek içilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.