Zayıflama Çayları: Zayıflatan Bitki Çayı Tarifleri

20.03.2021
552
Zayıflama Çayları: Zayıflatan Bitki Çayı Tarifleri

Sizlere bazı zayıflama çayı tarifleri vermek istiyoruz. İstediğiniz bitki çayıtarifini deneyebilirsiniz. Evde kolayca yapacağınız bu tarifler ile kilo vermeyi denemek ister misiniz?

Biberiye Çayı

Sindirim sistemi problemleri olanlar, kaslarında ve eklemlerinde ağrı duyanlar ayrıca sinirsel rahatsızlıkları olanlar için oldukça faydalıdır.

İki çay kaşığı biberiye haşlanarak elde edilen biberiye çayı günde 2 bardak içilebilmektedir.

Ada Çayı Tarifi;

Zayıflamak isteyenlerin iştah kesici olarak kullandığı bu çay ayrıca sindirimi düzenlemede de faydalıdır. Günde fazla abartmamak kaydıyla birkaç kez içilebilir.

Yağ yakıcı çay;

İçindekiler;

4 çay kaşığı yeşil çay

4 çay kaşığı mate yaprağı

2 çay kaşığı ısırgan yaprağı

2 çay kaşığı kekik

Hazırlanışı;

Yukarıdaki malzemeleri taşımlık suya koyun kaynatın ve 10-15 dk kadar dinlendirin. Günde 5 bardağa kadar içebileceğiniz bu çay yağların yakımında size yardımcı olacaktır.

Limonlu buzlu yeşil çay tarifi

Kaynamış suyumuzu ocaktan alıp içine bir yemek kaşığı yeşil çay atınız. Daha sonra 1 tane limonu sıkınız. Daha sonra bu limonu kabuklu olarak içine atınız. Daha sonra nane yaprakları, esmer şeker ve gül suyunu da içine ilave edip dolaba kaldırınız.

Bu karışım sizi diri tutacak ve kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Kekik çayı

Hızlı bir şekilde kilo vermeye yarayan bu bitkinin çayı da aynı özelliği taşıyor. Beş adet kekik bitkisini zaten sıcak olan suya koyup kaynatın demlenmesi için bırakın. Günde en fazla 4 fincan içmeniz önerilen bu çayla hızlı kilo verilmesi mümkün.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.