Yumurta Diyeti Ile Zayıflama

19.03.2021
655
Yumurta Diyeti Ile Zayıflama

Son zamanlarda doğum sonrası aldığı kilolarla gündeme gelen Demet Akalın doğumdan kısa bir süre sonra mucizevî bir şekilde fazlalıklarından kurtularak eski fit görünümüne geri döndü. Bizlerde bugün size Demet Akalın’ın doğum kilolarından kurtulurken uyguladığı yumurta diyeti hakkında ayrıntılı bilgi ve diyet programını vereceğiz. Anne sütünün en kaliteli protein kaynağı olduğunu bildiğimiz gibi anne sütünden sonra gelen en sağlıklı proteinin de yumurta olduğunu bilmeliyiz. Yumurta diyeti içerisinde bol bol tüketeceğiniz yumurta ve beraberindeki besinler ile sağlıklı bir şekilde kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.

Yumurta içerisinde bulunan protein vücudumuz tarafından tamamen kullanılmakta ve tok tutucu özelliği sayesinde acıkmayı geciktirmektedir.Yumurta diyeti listesinin ana besin kaynağı olan yumurta sayesinde sabah kahvaltısında ve gün içerisinde 500 kalori daha az yemek tüketme isteği oluşacak. Protein kaynağı olarak adlandırdığımız yumurtayı sporcuların, kas yapmak isteyenlerin bolca tükettiğini görebilirsiniz. Kasların kuvvetlenmesinde ve büyümesinde oldukça etkili olan yumurta sayesinde sizlerde kilolarınızı verirken kaslarınızı kaybetmeyerek sıkı bir vücuda sahip olabileceksiniz. Yumurta diyeti içinde protein oranlarının yüksek olmasının yanında midedeki açlık hormonunun etkisinin azaldığını söyleyebiliriz. Yumurta diyeti içerisinde diğer besinler ile birlikte tüketilen yumurta 36 saat boyunca yeme kontrolü yapmanızı ve daha az beslenme isteğinin oluşmasını sağlayacaktır. Vücut için oldukça sağlıklı etkilere sahip olan bu besin kolesterol seviyesinin düşürülmesinde ve daha hızlı kilo vermede oldukça etkilidir. Yumurta üzerinde yapılan bir araştırma sonucunda çıkarılan sonuç yumurta yiyerek güne başlayan bir kişi yemeyen kişiye göre daha az yemek yer ve tokluk hissi oluşturarak kilo vermenin kolaylaşmasını sağlar yönündedir. Çoğumuzun sevdiği yumurta besini zayıflamanızı sağlarken aynı zamanda vücudunuzda olumlu yönde değişiklikleri de beraberinde getirecektir.

Yumurta Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Zayıflatan diyet listesini makalemizin sonunda vereceğimiz yumurta diyeti uygulanırken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Ağırlıklı olarak yumurta tüketeceği için vücudunuzun diğer besinlere de ihtiyaç duymasından dolayı ara öğünlerde yeşilliğin ağırlıklı olduğu salatalar tüketmeniz önerilmektedir. Yumurta, yapısı itibari ile bol bol tüketildiğinde kabızlığa neden olabilir. Bu nedenle hem vücudun su ihtiyacını gidermek hem de olası kabızlık sorunlarını önlemek için bol bol su tüketmelisiniz. Aynı şekilde ara öğünlerde yeşil çay ve bazı bitki çayları bu sorunun oluşmaması için etkili olacaktır. Yumurta diyeti süresince zayıflamanızı hızlandırmak ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak için düzenli olarak her gün küçük aktiviteler veya egzersizler yapmanız önerilmektedir. Tercihinize göre bir spor merkezine gidebilir veya evinizde de rahatlıkla basit egzersizler yapabilirsiniz. Bunun yanında yapacağınız yarım saatlik yürüyüşlerde oldukça etkili olacaktır. Yumurta diyeti boyunca sınırsız bir şekilde ancak şekersiz olarak tüketebileceğiniz Türk kahvesi metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Diyet boyunca tüketeceğiniz 1 yumurta, (ortalama 50 gram) 78 kalori içermektedir. Beyazında sıfır yağ olan yumurtanın sarısında %25 oranında az bir yağ bulunmaktadır. Bu oranda çok önemli ve korkulacak bir oran değildir.

7 Günlük Yumurta Diyeti Listesi

1. Gün

Sabah: 1 dilim ekmekle yapılmış tost ve ızgarada pişirilmiş domates

Öğle: İstenildiği kadar meyve

Akşam: 2 adet haşlanmış yumurta, salata ve greyfurt suyu

2. Gün

Sabah: Greyfurt suyu ve 1 adet haşlanmış yumurta

Öğle: İstenildiği kadar kızartılmış tavuk, domates

Akşam: Izgara ile pişirilmiş biftek ve salata

3. Gün

Sabah: Greyfurt suyu, 1 adet haşlanmış yumurta

Öğle: 2 adet haşlanmış yumurta ve salata

Akşam: 2 adet ızgara edilmiş kuzu pirzola, kereviz ve salata

4. Gün

Sabah: 1 dilim ekmek ile yapılmış tost, 2 adet haşlanmış yumurta

Öğle: İstenildiği kadar meyve

Akşam: 2 adet ızgara edilmiş kuzu pirzola, kereviz ve salata

5. Gün

Sabah: 1 dilim ekmek ile yapılmış tost, 2 adet haşlanmış yumurta

Öğle: 2 adet haşlanmış yumurta ve domates

Akşam: Balık (taze veya konserve), salata

6. Gün

Sabah: Greyfurt suyu, 1 adet haşlanmış yumurta

Öğle: İstenildiği kadar meyve

Akşam: Kızartılmış tavuk, havuç ve lahana

7. Gün

Sabah: 2 adet tavada pişirilmiş yumurta ve domates

Öğle: 2 adet haşlanmış yumurta, ıspanak

Akşam: Izgara ile pişirilmiş biftek, salata

Yumurta diyeti boyunca Türk kahvesi, greyfurt dışında siyah çay ve sade soda da içebilirsiniz. Diyet içerisinde yer alan salatanızı hazırlarken marul, domates ve kerevizden oluşmasına dikkat etmelisiniz. Dikkatli ve düzenli bir şekilde uygulayacağınız diyet ve küçük egzersizler sayesinde istediğiniz kiloya ulaşmanız çok daha kolay ve hızlı olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.