Yorgunluk Gideren Kür

19.03.2021
758
Yorgunluk Gideren Kür

Çok yoğun bir iş, okul hayatı sürdürüyorsanız, yorgunluğunuzdan kurtulmak içim çözüm arıyorsanız bitkisel kürler ile yorgunluğunuzdan kolayca kurtulabilirsiniz. Kendinizi gün içerisinde yorgun hissediyorsanız, yorgunluk gideren bitkisel kür ile gün içerisindeki yorgunluğunuzdan kurtulabilir, kendinizi dinç hissedebilirsiniz. Zihin yorgunluğunuzdan kurtularak gün içerisinde daha aktif bir zihinle çalışabilirsiniz.

Yorgunluk Gideren Kürün Hazırlanışı

Yorgunluk gideren kürün hazırlanışı oldukça kolaydır. Evinizdeki malzemeler ile kolayca hazırlayacağınız kürü ihtiyaç duyduğunuz her zaman tüketebilirsiniz. Kürün malzemeleri ve hazırlanışı şu şekildedir:

Malzemeler

  • Siyah demlenmiş çay
  • 8 – 9 adet karanfil

Hazırlanışı

  1. Siyah çayı en az 4 – 5 dakika demleyin.
  2. Daha sonra demlenmiş siyah çayın içerisine 8 – 9 adet karanfil ekleyin.
  3. Karanfilleri çayın içerisinde 2 – 3 dakika kadar beklettikten sonra tüketin.

Yorgunluk Giderici Kürü Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yorgunluk giderici bitkisel kür hazırlanırken, dikkat edilmesi gerekilen birtakım hususlar vardır. Bu hususlar:

  • Karanfilin taze olmasına dikkat edin. Karanfilin taze olup olmadığını anlamak çok kolaydır. Eğer karanfil, parmağınızın arasına alıp ufalamaya çalıştığınızda ufalanıyorsa, karanfil bayat ve raf ömrünü tamamlamış demektir. Bu yöntem ile ufalanmayan, sert ve taze karanfilleri, bayat karanfillerden kolayca ayırabilirsiniz.
  • Karanfili 2 – 3 dakikalık bekleme süresinin ardından çayın içerisinden çıkarmadan, çayın içerisinde iken tüketin. Böylece karanfil çay içerisinde demlenerek, yorgunluk giderici özelliğini daha fazla gösterecektir.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.