Yağlı ve Karma Ciltler İçin Önemli Tavsiyeler

20.03.2021
664
Yağlı ve Karma Ciltler İçin Önemli Tavsiyeler

Yağlı ciltlerle başa çıkmak çok güçtür bu can sıkıcı duruma özel de yaz aylarında daha ön planda olacağı için daha dikkatli olun yazısı daha dikkatli bir şekilde bakıma almanız gerekir. Yağlı bir cilt güneşe çıktığı anda parıl parıl parıldayacaktır dolayısıyla bu vıcık vıcık görüntü sizi de rahatsız eder. Üstelik yağlı ciltlerin her zaman siyah nokta ve de yağ bezelerine karşı bir hassasiyet vardır bu da demek istediğim ki cildinize bakmadığınız zaman sivilcelenmemesi mümkün değil. Bu yazımda sizlere büyük bir kesimin sorunu olan yağlı ve karma ciltler için tavsiyeler vermek istiyorum.

Cilt Temizliği
Öncelikli olarak yağlı ve karma ciltlerde temizlik çok önemlidir. Cildinizi ne kadar sıklıkla temizlerseniz yağ bezeleri ve siyah noktalardan gelin. Ne daha fazla ürün kullanırsanız kullanın cildinizi sürekli olarak temiz tutmaktan başka çarenizde yoktur. Sizin için bir ürün olarak okyanus sabununu önerebilirim.

Cildinizi Nemlendirin
Yapılan hatalardan biri de cildin nem tabakasına dikkat etmemektir. Siz cildim yağlı diyerek nemlendirici krem ​​kullanmazsanız o zaman cildinizin ihtiyacı olan nem dengesini tutturamazsınız. Bu da cildin daima mat görünmesine neden olur. Bir çok nemlendirici krem ​​bulmak.

Fondöten Seçimi
Fondöten seçerken daha çok matlaştırıcı olan fondöten gruplarından tercih etmelisiniz. Markalı olan fondötenlerin ücretleri biraz fazla olsa da aslında kesinlikle kullanmaya değer.

Süt ve Cilt Temizliği.
Süt ve Cilt Temizliği. Bunlardan ilki de cildiniz olan etkisidir. Süt için bir nimet şeklinde tanımlama yapmak yerinde olacaktır. Ama önemli nokta sütün doğaldır. Yani pastörize olan sütler beklediğiniz etkiyi yaratmazlar. Süt B vitamini bakımından zengin bir içecektir. İçeriğinde kalsiyum ve farklı antioksidanlar içinde olmak cildinizin güzelliğinde faydası çok fazladır. Sütte cildinizdeki hücrelerde beslenir ve gün boyu nemli kalması sağlanır. Eğer ki kildiniz sivilcelenmeye yatkın iseniz o zaman bunun önüne geçecektir. Aşırı yağlı olan ciltler sütü daha çok sıkı birleş dönüşecektir.

Bu habere devam etmek için tıklayınız tıklayın

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.