Vücut Direncini Arttıran Ev Egzersizleri

Vücut direnci nasıl artar? Evde yapacağınız birkaç egzersiz ile vücut direncinizin büyük ölçüde artmasını sağlayabilirsiniz.

05.11.2021
861
Vücut Direncini Arttıran Ev Egzersizleri

Vücut direnci nasıl artar? Evde yapacağınız birkaç egzersiz ile vücut direncinizin büyük ölçüde artmasını sağlayabilirsiniz.

Vücut direnci nasıl artar sorusunun yanıtı kapsamında, evde yapabileceğiniz birkaç hareket sunuyoruz. Hemen bu hareketleri düzenli olarak uygulayarak, kısa süre içinde vücudunuzun direninin artmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıya Doğru Yumruk Hareketi

Vücut direncinizi büyük ölçüde arttıracak olan hareketlerden biridir. Bir bacağın geriye doğru 6 pozisyonunda açılması aynı zamanda bacakların da omuz genişliğinde olması gerekiyor. Direnç bandının biir ucunu daha geride kalan ayak bileğine takarak bir ucunu da aynı taraftaki elinle tut. Sonrasında bandı ttan kolunu dirsekten bükerek omuz yüksekliğine getirirken, arada kalan ayağını diğer ayağına yaklaştır. Dizini bükerek oturma pozisyonuna doğru eğil. Vücut direncini arttıran hareketler arasında olan bu hareketi uygulayabilirsiniz.

Çekme ve Dönme Hareketi

Direnç bandının bir ucunu ayak bileğine bağla, bantlı olan bacağını 6 pozisyonunda aç. Direnç bantlı ayağını hafifçe yukarı kaldırırken, kollarınla yukarı doğru gergin bir şekilde uzat. Kalçanı 45 derece döndür ve yan tarafa hareket ettir. Sonrasında kollarını bükülü pozisyona geri getir ve aynı hareketi tekrar başlangıç pozisyonuna dönerek yap.

Verilen egzersizler vücut direncini büyük ölçüde arttırır. Sağlık için vücut direncinin önemi saymakla bitmeyecek olduğundan, mutlaka düzenli olarak bu hareketlerin yapılması gerekir. Siz de uygulama yaparak en iyi şeklide etkisini görebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.