Vajinal Akıntılara Dikkat

Vajinal enfeksiyonlar yaz aylarında daha fazla görülür. Uzmanlar vajinal akıntılar konusunda kadınlara bazı uyarılarda bulundu

19.10.2021
816
Vajinal Akıntılara Dikkat

Vajinal enfeksiyonlar yaz aylarında daha fazla görülür. Uzmanlar vajinal akıntılar konusunda kadınlara bazı uyarılarda bulundu.

Kadınlarda vajinal akıntı vajina florasını korumak için bulunuyor. Ancak bazı durumlarda akıntıya neden olan organizmalardan bir tanesi aşırı şekilde çoğalarak enfeksiyona neden olabilir. Bu sorun cinsel yolla bulaşma ya da uygunsuz koşullar nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Yaz ayları, özellikle mikroorganizmaların hızlı bir şekilde üredikleri dönemlerden bir tanesidir.

Lazerle Labioplasti

Bu Sorun Neden Çıkıyor?

  • Pamuklu iç çamaşırı kullanmamak,
  • İç çamaşırlarını sık bir şekilde değiştirmemek,
  • Islak iç çamaşırları uzun süre giyinmek,
  • Dar giysiler kullanmak,
  • Sürekli olarak günlük ped kullanmak,
  • Kokulu pedler kullanmak vajinal akıntı problemine neden olabilir.

Vajinal akıntı doğal halinde renksizdir. Ancak problem bulunuyorsa kötü kokulu, sarı, yeşil ya da gri renkli olabilir. Ayrıca vulvada kaşıntı problemi de görülür.

Kadınlarda vajinite yol açan en nedenler arasında mantar enfeksiyonları bulunuyor. Tüm vajinal enfeksiyonlarının büyük bölümü mantar enfeksiyonlarından kaynaklanır. Vajinal akıntıdan alınan örnek sonucunda problem teşhis edilir ve tedaviye başlanır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.