Stresi Arttıran Dört Yiyecek

Stresi etkileyen yiyecekler nelerdir? Stresten uzak durmanın en önemli kurallarından bir tanesi de doğru beslenmektir. Bazı yiyeceklerde uzak durarak stres yönetimine katkıda bulunabilirsiniz.

09.10.2021
790
Stresi Arttıran Dört Yiyecek

Hayatın getirdiği şartlar nedeniyle hepimiz kendimizi stres altında buluyoruz. Stresli hayatımızın olması bağışıklık sistemimizi de etkileyebiliyor. Bu nedenle stres anında bazı yiyeceklerden uzak durmamız gerekiyor.

Stresi etkileyen yiyecekler nelerdir? Stresten uzak durmanın en önemli kurallarından bir tanesi de doğru beslenmektir. Bazı yiyeceklerde uzak durarak stres yönetimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu yiyecekler;

Fast Food

Yapılan araştırmalara göre beslenme kalitesinin kötü olması ruh sağlığını da etkiliyor. Fast foof ürünlerinin depresyonda artışa neden olduğu aktarılıyor.

Stresi Arttıran 7 Yiyecek ve İçecek
Stresi Arttıran Dört Yiyecek

Şeker

İnsanlar kendilerini kötü hissettiğiniz zaman şekerli yiyeceklere yöneliyor. Ancak araştırmalara göre şeker stres yönetimi üzerinde olumsuz etkilerde bulunuyor.

Yüksek Yağlı Besinler

Araştırmalar göre aşırı yağlı beslenme strese neden oluyor. Bazı verilere göre aşırı yağlı beslendiğiniz zaman anne karnındaki bebeklerin depresyon görülme riski de artıyor.

Düşük Lif Tüketimi

Liften uzak durarak beslenme şekli bağırsak sağlığını etkileyebilir. Bağırsağın kötü şekilde beslenmesi psikolojik rahatsızlıklara neden olabilir. Mutlaka probiyotikler yoluyla bağırsak sağlığını iyileştirmeniz gerekiyor. Bu durum psikolojik olarak sağlığınızın da korunmasına neden oluyor.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.