Rahat Bir Gebelik Süreci İçin

20.03.2021
794
Rahat Bir Gebelik Süreci İçin

Anne adayları, gebe kaldığınızı öğrendiğiz andan itibaren İki can taşımanın vermiş olduğu sorumluluğu ile kendilerine çok dikkat etmelidirler. Bebeğin sağlıklı gelişiminin sürdürülebilmesi ve gebelik sürecinin rahat bir şekilde geçirilmesi anne adaylarının karamsarlığa düşmemesi için psikolojik olarak ta doğuma hazırlanmaları gerekmektedir.

Doğru Gebelik Hesaplama Nasıl Olmalıdır?

Toplamda 40 haftadan oluştuğundan gebelik sürecinin hafta olarak hesaplamanız gerekiyor. Gebelik hesaplama yaparken âdetinizin başladığı ilk günün doğru bir şekilde belirlemelidir. Gebeliğiniz o günden itibari ile oluşmaya başladığı için, bu hesaplamalar adet gününü baz alınarak yapılır. Bu yüzden adet tarihinin yanlış olarak belirlenmiş olma, sizin yanılmanıza neden olabilir.

Hafta Hafta Gebelik Hesabı Nasıl Yaplılmalı?

Hafta hafta gebelik hesabı yaparken, gebeliğin son adet tarihinizin ilk gününden itibaren geçen süreç içerisinde oluştuğu için, gelişimi de bu  o süreye bağlı olarak devam eder.  Bu tarihten sonra geçen 7 günün sonunda tam bir haftalık  hamile olduğunuz kesinleşir. Yani gebe olduğunuzun anlaşılması için, gebeliğin 5. Haftası olması gerekmektedir. Buna göre üç aylık hamileyim” diyen bir anne adayı “ben üç  ayımı tamamladım, dördüncü  aya girdim” demektedir. Yani gebelikte bitirilen ay söylenir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.