Piezo Burun Estetiği ve Geleneksel Burun Estetiği Farkı

Burun estetiği her yaştan ve cinsiyetten hastanın yaptırmayı istediği operasyonlar arasında yer alıyor.

16.11.2021
905
Piezo Burun Estetiği ve Geleneksel Burun Estetiği Farkı

Burun estetiği her yaştan ve cinsiyetten hastanın yaptırmayı istediği operasyonlar arasında yer alıyor. Özellikle estetik kaygılar ve şekil bozukluğu nedeniyle tercih edilen burun estetiğinde farklı yöntemler uygulanıyor. Çoğu zaman hastanın tercihleri göz önüne alınsa da hekimin uygun gördüğü operasyonlar dahilinde işleme başlanıyor. Özellikle burun estetiğinde daha az acı ve daha hızlı işlem ayrıcalığı sunan yöntemler pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Piezo burun estetiği ile tanışanların pek çoğu geleneksel yöntemlerden farkını merak ediyor. Birçok avantajı beraberinde getiren piezo burun estetiği ile hastalar pek çok açıdan daha hızlı bir iyileşme elde ediyor.

Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen piezo burun estetiği ile geleneksel estetik arasındaki farkları sizler için derledik.

Piezo Burun Estetiği ile Diğer Yöntemler Arasındaki Farklar

Piezo burun estetiği ile yapılan operasyonlarda teknolojinin yardımıyla kemik çevresindeki dokular koruma altına alını. Bu sayede sadece burun kemiği üzerinde şekillendirme yapıldığı için kesin ve sorunsuz sonuçlara ulaşılabiliyor.

Milimetrik hesaplamalar yapılarak uygulanan piezo burun estetiği ile kusursuz çözümlere ulaşmak mümkün. Genel olarak piezo yönteminde kullanılan milimetrik yapı,  geleneksel yönteme göre daha güvenli bir sonuç sunuyor.

Geleneksel burun estetiği ameliyatlarında kullanılan keski ve diğer kırıcı aletler piezo burun estetiğinde kullanılmıyor. Bunun yerine yerine kemik üzerinde daha düzgün bir kesim yapmak için  ultrasonik ses frekanslarından yardım alınıyor.

Piezo yöntemi ile yapılan burun şekillendirme işlemlerinde kanama oranı minimum düzeyde. Ayrıca burun kemiğinin kırılmasına gerek kalmadığı için morarma ve şişme gibi problemler oldukça az.

Piezo burun estetiğinin sunduğu bir diğer avantaj acı ornaı oluyor. Minimum düzeyde ağrı ile piezo burun estetiğini atlatabilirsiniz.

Geleneksel burun estetiği operasyonlarında iyileşme süreci biraz daha uzun oluyor. Bunun yanı sıra kanama, şişlik ve morarma gibi reaksiyonlar geleneksel burun estetiğinde sıklıkla karşılaşılan bir durum oluyor.

Piezo burun estetiği ve diğer operasyonlar hakkında bilgi almak için https://evrenhelvaci.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.