Papatya Çiçeği Anlamı ve Bakımı 

Papatya çiçeğinin bu kadar popüler olmasının birkaç nedeni var. Adı sıcak renkleri çağrıştırır ve ilkbahar ve yaz aylarında sık görülen bir manzaradır. Papatya çiçeğinin anlamını ve onlara nasıl bakılacağını öğrenin.

20.09.2022
513
Papatya Çiçeği Anlamı ve Bakımı 

Papatya çiçeğinin bu kadar popüler olmasının birkaç nedeni var. Adı sıcak renkleri çağrıştırır ve ilkbahar ve yaz aylarında sık görülen bir manzaradır. Papatya çiçeğinin anlamını ve onlara nasıl bakılacağını öğrenin. Ayrıca, daha uzun süre dayanmaları için bazı ipuçları da öğreneceksiniz. Buketler için tercih edilen çiçektir, ancak kesme çiçek olarak da kullanılabilir. Çiçek yaprakları da yenilebilir, bu da onları herhangi bir etkinlik için çekici bir merkez haline getirir.

Papatya Çiçeği

Papatya çiçeği bileşik bir çiçektir, yani yaprakları bir grup oluşturur. Yapraklar, tek bir çiçeğe benzeyen bir kafa oluşturmak için gruplandırılmıştır. Bu çiçekler bir son sürgünün sonunda büyür ve her çiçeğin sepalleri tarafından yerinde tutulur. Ayçiçeği ve krizantem gibi diğer çiçekler de bileşik çiçek başlarına sahiptir. Papatya çiçekleri, güzellikleri ve kokuları nedeniyle genellikle kesme çiçek olarak kullanılır.

Papatya, büyük çiçek tarhları ve bordürler için mükemmel bir seçimdir. Uzun, aralıklı yaprakları koyu mordan başlar ve yavaş yavaş beyaza döner. Vahşi bir bahçe hissi yaratıyorsanız, bu mükemmel bir seçimdir. Papatya kuraklığa dayanıklıdır ve kayalık ve killi toprağı tolere eder. Geyik ve tavşanlar bitkiye zarar vermez.

Papatya çiçeği anlamı

Papatya çiçeği anlamı çok çeşitlidir ve arkasındaki sembolizm oldukça çeşitlidir. Örneğin, çiçek genellikle masumiyet fikriyle ilişkilendirilir ve genellikle aşkı ve anneliği temsil eden çuha çiçeği ve yosun gibi diğer çiçeklerle eşleştirilir. 

Papatya güzel bir çiçeğe sahip olmak artık oldukça kolay. Bunun için https://www.kalitecicek.com/bolge/kartal linkine tıklayabilirsiniz.

Papatyaların sembolizmi değişkenlik gösterir, ancak genellikle aşk, masumiyet, eğlence ve dostluk temalarını içerir. Asteraceae ailesinin bir parçası olan papatyalar, diğer birçok çiçekle akrabadır ve 32.000’den fazla türe sahiptir. Papatyalar, masumiyet ve neşeyi temsil etmelerinin yanı sıra, doğum ayı, bereket ayı olan Nisan, aşk ve güzellik tanrıçaları ile de ilişkilendirilir.

Papatya çiçeği bakımı

Papatya dikerken, satın alındığı kabın iki katı büyüklüğünde bir çukur kazarak başlamak isteyeceksiniz. Papatyanın kök küresini toprak yüzeyi ile aynı hizaya getirmek isteyeceksiniz. Çok sıkı paketlemediğinizden emin olun, aksi takdirde solacaktır. Kökler yerleştikten sonra papatyanızı yeni yuvasına nakledebilirsiniz. Papatya çiçeği bakımı ve kendi güzel çiçeklerinizi nasıl yetiştireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Başlamak kolaydır. Papatya fidelerinize başlarken üzerini toprakla örtmeyin. Çimlenmek ve büyümek için biraz suya ihtiyaçları vardır. Fideler ilk yıllarına girdikten sonra, doğru miktarda alana sahip olduklarından emin olmak için onları birkaç yılda bir bölebilirsiniz. Çiçeklenme mevsimi boyunca bitkiyi nemli tutun, ancak aşırı kalabalık olana kadar yaprakları sulamayın. Bitkiye bol su verdiğinizden emin olun, ancak narin görünümlerini bozabileceğinden, yaprakları ıslatmaktan kaçının.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.