Mide ekşimesine kolay çözüm

19.03.2021
1.162
Mide ekşimesine kolay çözüm

Mide ekşimelerinin birçok nedeni vardır. Bunlardan en başında gelenleri reflü ya da gastritken, üşütme sonucuda mide ekşimeleri oluşabilir. Sebep ne olursa olsun mide ekşimesi olanların yaşam kalitesi düşer, yediklerinden zevk alamazlar ve her şeyi korku ile yerler.

Mide asidi yiyecekleri eritmeye fayda, yalnız miktarının fazla olması ve mideden geri yemek borusuna gelmesi ise normal bir durum değildir. Mide asidinin artmaması için yediklerinize dikkat etmeniz gerekir. Her şeyden önce aşırı yağlı yiyecekler, kızartmalar, kahve, asitli yiyecek ve içecekler, çikolata, nane, alkol mide ekşimesini tetikleyen başlıca gıdalardır.

Midesinde problemi olanlar için bir kaç küçük hatırlatma ile problemlerini en aza indirebileceklerini düşünüyoruz. Ekmek mide asidinin düzeyini düşüren bir yiyecektir. Midenizde ekşime başladığında bir parça ekmek yiyin. Sırt üstü yatmak midenizdeki fazla asidin yemek borusuna gelmesine neden olur. Bu yüzden oturur pozisyon size iyi gelecektir. Zencefilin mideyi yatıştırıcı etkisi vardır. Sakız çiğnemekte midenizi yatıştırabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.