Kuru İncir Kürünü Yumurta Çatlatmak İçinde Kullanmak İsterseniz

yumurta sayısında azlık olan bayanlara yumurta sayılarını arttırmak ve kolay hamile kalabilmeleri için incir kürünü öneriyor.

18.03.2023
1.635
Kuru İncir Kürünü Yumurta Çatlatmak İçinde Kullanmak İsterseniz

İncir Kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yumurta sayısında azlık olan bayanlara yumurta sayılarını arttırmak ve kolay hamile kalabilmeleri için incir kürünü öneriyor.

İncir Kürünün Yapılışı

2,5 su bardağı yaklaşık olarak yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine on beş on altı tane kuru incir ekleyip 20 Dakika kadar ağzı kapalı biçimde kaynatın. 20 dakika sonra ılıması için bekletin. Ilıdıktan sonra süzün. 3’e ya da 2’ye bölerek öğünlerden 10 ya da 15 dakika öncesi aç karnına için.

İncir Kürünü Uygulama Şekli

Kuru incir kürü, 2 sefa 21 gün uygulanır ve her 21 gün tamamlandığında 7 gün küre ara verilir. Toplam uygulama süresi 42 gün olmalıdır. Uygulama sürelerine 7 gün verilen aralar dahil edilmez. Her defasında günlük olarak hazırlanmalıdır. Kuru incirleri ikiye böldükten sonra kaynamakta olan suya atılır.

Kuru İncir Kürünü Yumurta Çatlatmak İçinde Kullanmak İsterseniz

Öncelikle kuru incirleri 6 dakika kadar kaynattıktan sonra içerisine orta boyda, taze ve gevrek bir havucu dilimleyip içine atarak 4 dakika daha kaynatılır. Bu şekilde hazırlandığınızda yumurtaların daha kolay çatlamasına yardımcı olacaktır. İncir kürünün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmayacak) ince ince doğrayıp üzerine 1 yemek kaşığı kadar sumak serpin yemeklerden 10 15 dakika önce yiyin. Haftada 4 defa tekrar edin. Bu sizi yumurtalık kisti polistik ovar den de korur.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.