Kronik Rahatsızlığı Olan Çocuklar Aşı Yaptırmalı Mı?

Uzmanlar okulların açılma haberiyle beraber koronavirüs aşısı konusunda uyarılarda bulundu.

08.09.2021
888
Kronik Rahatsızlığı Olan Çocuklar Aşı Yaptırmalı Mı?

Uzmanlar okulların açılma haberiyle beraber koronavirüs aşısı konusunda uyarılarda bulundu. Uzmanlar kronik rahatsızlığı bulunan çocukların mutlaka aşı olmaları gerektiğini vurguladı.

Çocuklar aşı olmalı mı? Okulların yakın zamanda açılıyor. Çocuklar için koronavirüs dönemini değerlendiren uzmanlar aileler önemli uyarılarda bulundu. Ailelerin Pandemi döneminde çok iyi bir iş çıkardığını belirten uzmanlar koronavirüs hastalığının da çok hafif seyrettiğini aktardı.

Aşı Yaptırmak Önemli

Kronik rahatsızlığı bulunan çocuklara bakanlık tarafından aşı hakkı tanındı. Uzmanlar otoimmün hastalıklara sahip çocukların bu haktan yararlanabileceğini belirtti. Ailelerin çocukları konusunda aşı ile ilgili soru işaretleri bulunuyor. Uzmanlar bebeklik aşıları konusundaki hassasiyetin koronavirüs aşılarında da gösterilmesi gerektiğini aktardı. Çocukların aşı için yaşları tutuyorsa özel bir alerjik reaksiyonu bulunmaması durumunda aşı olabiliyor. Okul hayatına başlayacak çocukların aşılarının en azından ilk dozlarının yapılması gerekir. Böylece çocuklar daha güvenli bir şekilde eğitim hayatına başlayabilecek. Uzmanlar koronavirüs döneminde ilk dozların okullar başlamadan önce yapılması gerektiğinin oldukça önemli olduğunuzu bildirdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.