Kişilik Bozuklukları

20.03.2021
821
Kişilik Bozuklukları

Kişilik Bozuklukları Madalyon Klinik, profesyonel sağlık hizmetleri dahilinde kişilik bozuklukları tedavi ve terapi programlarıyla hizmet veriyor. Ankara merkez kliniğinin yanı sıra Suadiye ve Levent klinik şubelerinden alanında uzman kadro ile hizmet sunuluyor. Türkiye’nin her noktasından 444 85 90 numaralı hat üzerinden erişim sağlayabilir, tüm tedavi hizmetleri ve terapi uygulamaları hakkında detaylı bilgi edinerek, randevu oluşturabilirsiniz.

Kişilik Bozukluğu Nedir?

Kişilik, bireyi diğerlerinden ayıran düşünce, duygu ve davranış biçimidir. Kişilik, doğuştan gelen özelliklerin yanı sıra çevre ve deneyimlerin etkisiyle gelişir ve süreğenlik içerir. Kişilik bozukluğu ise bireyin duygu, düşünce ve davranışlarında gözlenen sapma ve işlevsiz örüntüleri ifade eder. Kişilik bozuklukları temel olarak süreğen örüntü durumu olarak tanımlanır. Yani kişilerin standart karakteristik davranışları ve mizaçlarından farklı olarak sundukları davranış bozuklukları olarak değerlendirilebilir. Algılama biçimleri, duygulanım farklılıkları, sosyal ve insan ilişkilerindeki farklılık durumlarındaki sapma, kişilik bozukluklarıdır.

Kişilik Bozukluğu Çeşitleri

Kişilik bozuklukları çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Nedeni ve kaynağını belirlemek için muayene yapılması gereklidir. Sonrasında ise türü belirlenerek tedavi programı oluşturulur. Kişilik bozukluğu türleri şu şekilde gruplandırılmaktadır;

  • A Kümesi Kişilik Bozuklukları

Soğuk, garip ve farklı olarak tanımlanan kişilik bozuklukları üç alt grup ile değerlendirilir. Paranoid kişilik bozukluğu, şizotipal kişilik bozukluğu ve şizoid kişilik bozukluğu olarak tanımlanan kişilik bozukluklarıdır.

  • B Kümesi Kişilik Bozuklukları

Dürtüsel, değişken ve dramatik olarak tanımlanan B kümesi kişilik bozuklukları 3 temel grupta incelenir. Bunlar arasında; narsisist kişilik bozukluğu, antisosyal kişilik bozukluğu, sınır kişilik bozukluğu (borderline) ve histriyonik kişilik bozuklukları bulunuyor.

  • C Kümesi Kişilik Bozuklukları

Anksiyöz ve korkulu kişilik bozukluğu olarak nitelendirilen C kümesi de 3 farklı alt grupta incelenir. Kaçıngan kişilik bozukluğu, bağımlı kişilik bozukluğu ve obsesif kompulsif kişilik bozukluğu olarak tanımlanır.

Madalyon Klinik Kişilik Bozukluğu Tedavileri

Madalyon Psikiyatri Merkezi kişilik bozuklukları tedavi yöntemlerinde, hastalığın tür ve niteliğine göre uygulama sunuyor. Her biri alanında uzman profesyonel kadro ile her 3 klinikten hizmet veriliyor. Ankara ve İstanbul kliniklerinden randevu alabilir ve tüm tedavi programları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Madalyon klinik faaliyetlerinin tamamını online sistem üzerinden görüntüleyebilirsiniz. www.madalyonklinik.com web sitesinden günün her saati erişim sağlayabilir ve telefon hatlarından iletişim sağlayabilirsiniz. Mail erişimleri için madalyon@madalyonklinik.com mail adresinden 7/24 erişim desteği sağlanıyor. 444 85 90 numaralı telefon hatlarından kesintisiz iletişim desteği sunuluyor. Madalyon Klinik, terapi programları ve ilaçla tedavi yöntemleri, kliniklerde yapılan muayene ve bulgulara göre sunuluyor. Terapi yöntemleri dahilinde “Online terapi” ve “Telefonla Terapi” uygulamaları sunuluyor. Ankara ve İstanbul dışından yapılan başvurular için internet sistemi üzerinden veya telefonla iletişim sağlanabilir. Daha sağlıklı ve kaliteli yaşam formülleri edinmek, psikiyatrik ve psikolojik sorunların çözülmesi, duygusal çatışmaların ve kişilik bozukluklarının tamamen giderilmesi için Madalyon profesyonel hizmetleri sunuluyor. 7 gün 24 saat iletişim ve erişim sağlayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.