Kedi Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Kedinizin bir ömür boyu sağlıklı yaşamasına yardımcı olmak için, yüksek kaliteli kedi maması büyük bir fark yaratabilir.

12.08.2021
758
Kedi Maması Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Kedinizin bir ömür boyu sağlıklı yaşamasına yardımcı olmak için, yüksek kaliteli kedi maması büyük bir fark yaratabilir.Yüksek kaliteli beslenme, bir tür koruyucu tıp olarak kabul edilebilir ve potansiyel olarak ciddi tıbbi durumları tedavi etmek zorunda kalmanızı önleyebilir. Kediler, taurin, araşidonik asit, A vitamini ve B12 vitamini de dahil olmak üzere, bitki bazlı gıdalardan alamadıkları bazı temel besinleri etten alırlar. Bu besinlerin düzenli olarak temini olmadan, kediler karaciğer ve kalp problemlerinden muzdarip olabilir. İyi ve dengeli bir kedi maması ile kedinizin metabolizmasını ve gelişimini destekleyerek ileride başınıza gelebilecek olumsuz durumları erkenden öneyerek, daha yolun başındayken sıkı tedbirler alabilirsiniz.

Kedi Maması Çeşitleri

Kedi maması çeşitleri genel olarak ıslak ve kuru mama olarak iki gruba ayrılır.Kuru mama,  kediler gün boyunca atıştırmayı sever ve kuru mama bütçe dostu beslenmeye yardımcı olduğundan kedi ebeveynleri için uygun bir seçenek haline gelir. Daha besleyici yoğun bir beslenme biçimi olan kuru mamalar, sağlığı destekleyen ekstra sağlıklı süper gıdalar ve katkı maddeleri içerir. Ve gevrek dokuları sayesinde diş sağlığını desteklemeye yardımcı olur.Islak mamalar,%75’in üzerinde nem içeriğine sahip olur ve bu onu sadece bir kedi için lezzetli bir yemek değil, aynı zamanda idrar yolu sağlığı için önemli olan harika bir hidrasyon kaynağı yapacaktır. Yüksek kaliteli ıslak kedi mamaları, kuru mamalarda bulduğunuz yüksek kaliteli içerikleri içermelidir, bu nedenle adsız “et” bileşenleri, yan ürünleri, şekerler ve yapay bileşenler içeren markalardan kaçının. Alacağınız mamaların içeriklerinin net ve anlaşılır yazıldığından emin olun. Piyasada onlarca çeşit evcil hayvan maması üreticisi vardır. Tüm bu şirketlerden dürüst ve tüketiciye yol gösteren markalardan tercih etmeye çalışın. Hayatımızın en önemli varlıkları, tüylü yol arkadaşlarımızın sağlığı ve güvenliği için bu çok önemlidir. ‘Ne yersen, o’sundur’ aklınızdan çıkarmayın.

Kedi Maması Fiyatları

Kedi mamaları fiyat ve çeşitlilik açısından onlarca seçenek sunmaktadır. Kedi maması fiyatları ve çeşitlerini öğrenmek için sitemize göz atabilirsiniz. Onlarca marka ve yüzlerce çeşit ürün içerisinden ihtiyacınıza en uygun mamayı güvenle satın alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.