Kadın ürolog Operatör Doktor Ayşe Veyhürda “İdrar kaçırmanın Sırları”nı yazdı

Kadın ürolog Operatör Doktor Ayşe Veyhürda “İdrar kaçırmanın Sırları”nı yazdı

26.11.2022
463
Kadın ürolog Operatör Doktor Ayşe Veyhürda “İdrar kaçırmanın Sırları”nı yazdı

Türkiye’nin ilk Türk kadın üroloji doktoru olan Operatör Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen, ürolojiye 25 nisan 2004’te Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda başlamış. Ürolog Dr Ayşe Veyhürda Dikmen, o günden beri hem kadın hem de erkek hastaların üroloji alanındaki hastalıklarını çok başarılı, fedakar ve idealist bir gayretle tedavi ediyor.

Ürolog olmak onun için hiç zor değil: 3 dil bilen ve çok sayıda bilimsel makale yazmış olan Operatör Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen, bayan ürolog olarak idrar kaçırma sorunlarını, iktidarsızlık sorunlarını, prematür ejakülasyon sorunlarını, mesane hastalıklarını, prostat kanserini ve böbrek taşlarını meslek aşkıyla, en son bilimsel gelişmeler ışığında tedavi ediyor.

Kadın üroloji uzmanı olmak Operatör Doktor Ayşe Veyhürda’nın hayatının bir parçası haline gelmiş. Hem kadın hastaları, hem de erkek hastaları, Dr Ayşe Veyhürda’yı özellikle kadın üroloji doktoru olması nedeniyle tercih ederek geliyorlar. Operatör Doktor Ayşe Veyhürda kadın hastalarına son çıkan teknolojik cihazlar ile idrar kaçırma ameliyatlarını uygulamakta. Ürolog Dr Ayşe Veyhürda Dikmen, erkek hastalarının iktidarsızlık ve penil eğrilik şikayetlerini son yılların çok tercih edilen tedavisi ESWT yöntemi ile çözmekte.

Tekrarlayan sistit, idrar tutamama, mesane ağrısı ve böbrek taşlarının tedavisinde, bayan üroloji

doktoru olarak Ürolog Dr Ayşe Veyhürda Dikmen kadın hastalarına şifa dağıtıyor. İdrar kaçırma ameliyatlarında, kadın hastalar tarafından kadın üroloğu olarak tercih edilmekte. Bugüne kadar erkek cinsel sağlığı, prostat hastalıkları, testis hastalıkları konusunda on binlerce erkek hastayı da tedavi etmiş olan Üroloji uzmanı Dr Ayşe Veyhürda, 2018’de Avrupa Üroloji Kongresi’ne Türkiye’den kendi yazdığı makalesiyle seçilen ilk bayan ürolog.

Kadın ürolog olarak tüm bayan doktorlara ışık tutan Operatör Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen, tüm kadınların dertlerine tercüman olacak “İdrar Kaçırmanın Sırları” isimli kikitabıyla raflarda yerini almak için gün sayıyor. Operatör Doktor Ayşe Veyhürda Dikmen, “İdrar kaçırma şikayeti olan binlerce kadın hastaya dayalı tecrüberini aktardığı ilk kitabı için şunları söyledi: “Kadın ürolog olmak için üroloji alanında çok sayıda engellere karşı, büyük gayretlerle mücadele ettim. Üroloji uzmanlığını çok seviyorum ve ilk kitabımı da idrar kaçırmadan muzdarip olan kadın hastaların dertlerıne ışık tutmak için yazdım. İdrar Kaçırmanın Sırları’nda ülkemizin tüm kadınları kendi hayatlarından birer kesit bulacak. Bu kitap, “Tüm zorluklara rağmen ben herşeyin en iyisini yaparım” diyebilecek gücü, kendinde bulan kadınların rehberi olacak.”

Yorumlar (16)

Yılmaz T.

DR Ayşe Veyhürda Hanım son derece naif ve dikkatli bir cerrah. Hastama kibar yaklaşımi ile gönlümüzü fethetti. Başarısi bizi çok mutlu etti.

Kadir D.

Dr Ayşe Veyhürda Dikmen’e annemizin hastalığı nedeniyle başvurduk, kendinden emin, kararlı tavırları ve şefkatli sesiyle bu süreci en iyi şekilde yönetti. Tüm he-kimlerin örnek almasi gereken bir ürolog kendisi. Minnettarız.

Eda T.

Dr Ayşe Veyhürda Hanım, ailemizi derinden sarsan hastalik sürecinde sefkatli, dik-katli ve soğukkanlı profesyonel yaklaşımi sayesinde, başarıyla tedavimizi yürüttü. Kendisine binlerce kere teşekkür ederim. Allah yolunu aydınlık tutsun, bahtını açık etsin.

Fahri G.

Sayın Dr Ayşe Dikmen Hanim, kayinvalidemin idrar kaçırma hastalığının tedavisini çok başarılı şekilde uyguladı, kendisine sonsuz teşekkürlerimizi ve tebriklerimizi sunuyoruz.

Eda A.

Dr Ayşe Veyhürda Dikmen ile annemin tedavisi sırasında tanıştık. Hastasına sevgi dolu ve profesyonel yaklaşımı ile gönlümüzü fehetti. Hastasına sonsuz sabır ve şef-katle davranmasıyla tedavisinin başarısi kat kat artıyor. Annemin tedavisindeki ba-şarısi nedeniyle kendisine minnettarim. Allah yolunu açık etsin, ilmini daha çok arttırsın.

Mustafa T.

Dr Ayşe Veyhürda Dikmen’in hasta tedavisindeki profesyonel yaklaşımı ve başarı-sına hayran kaldım. Allah tüm hastalara onun kıymetli tedavisini nasip etsin. Seve-cen ve sıcakkanlı davranışları benim hastamın çok daha hızlı iyileşmesini sağladı. Kendisi bizi çok elim bir dertten kurtardi. Dilerim ki, Allah onu korusun ve çok yüksek mertebelere ulaşmasını nasip etsin.

Beyhan K.

Üroloji uzmanı Dr Ayşe Veyhürda Dikmen’e son derece başarılı tedavisi ve profes-yonel hekimlik yaklaşımı için gönülden teşekkür ederiz. Şevkatli ve sabırlı tavrı ile bizi kendisine hayran kıldı. Inşallah tüm hastaların yolu onun aydınlık ilmine çıksın ve elinden şifa bulsunlar. Kendisinin idealist ve azimli gayretleri ile çok daha ileri mertebelere ulaşacağına eminiz.

Önder A.

Dr Ayşe Veyhürda Dikmen’i, hastama son derece profesyonel ve sevecen yaklaşımi nedeniyle hayranlikla izledim. Kendisinin tıbbi bilgisi, deneyimi ve başarısı nede-niyle yüksek bir güven ve minnet

duygusu hissettik. Çok teşekkür eder, başarılarının nice hastalara şifa olmasını di-leriz.

Ceyda D.

Dr Ayşe Veyhürda Dikmen’in annemize uyguladığı idrar kaçırma tedavisi sayesinde sorunumuz çözümlendi, kendisine çok çok teşekkür ederiz. Son derece ilgili ve ba-şarılı bilimsel yaklaşımı hastamızı önemli bir dertten kurtardı. Kendisine minnet ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Bugra B.

Sayın Dr Ayşe Veyhürda Dikmen hanımefendi ile ailemin tedavisi sırasında yolları-miz kesişti: Kendisine başvurduğumuz için çok şanslıyiz. Hastalığın seyri sırasında son derece ilgili ve profesyonel yaklaşımı ile sorunumuzu çözümledi. Allah kendi-sini her daim muvaffak etsin, nurlar içinde yaşatsın.

Cezmi A.

Dr Ayşe Veyhürda Dikmen hanımefendiye çok teşekkür ederim, hastalığım sıra-sında profesyonel hekimlik becerisi ve insan sevgisiyle dolu yaklaşımıyla hayatımı kurtardı. Inşallah tüm hastalar onun uğurlu ellerinden şifa bulur.

Necla Ö.

Sayın Dr Ayşe Veyhürda Dikmen’e annemin idrar kaçırma şikayeti nedeniyle baş-vurduk. Çok başarılı ve kibar bir doktor hanım. Bayan urolog olarak kendisine min-nettariz. Allah ondan razı olsun. Her daim başarılarını arttırsın.

Berke D.

Dr Ayşe Veyhürda Dikmen’i bayan ürolog olması nedeniyle özellikle internette ara-yıp bulduk ve iyi ki gelmişiz: Kendisi çok başarılı ve iyi bir uzman doktor. Son de-rece kibar, profesyonel tedavi yaklaşımi ile hastalığımız şifa buldu. Allah tüm has-talara onun elinden esenlik ve şifa versin, âmin.

Fatma Y.

Sevgili doktorumuz Op. Dr. Ayşe Veyhürda Dikmen’i internetten bayan üroloji dok-toru olması nedeniyle arayarak bulduk, annemizi muayene etti ev idrar kaçırma sorununu çözümledi. Şefkatinden, ilgisinden ve profesyonel hekimlik uygulamala-rından çok memnun kaldık. Allah kendisinin ilmini arttırsın ve yolunu her daim açık etsin.

Mustafa A. K.

Sayın Doktor Ayşe Hanımı kayınvalidemin idrar şikayeti için bayan ürolog ararken bulduk, kendisi kibar ve ilgili halleriyle çok yardımcı oldu kayınvaldem özellikle çok çekiniyordu ama kendisinin bayan olması ve rahatlatıcı tavırları sayesinde biz de emin olduk iyileşince de buradan da teşekkür etmek istedik.Allah razı olsun

Bedriye Y.

Doktor Ayşe Veyhürda Hanım’ı kadın ürolog olması sebebiyle internetten arayarak bulduk ve özellikle gelmek istedik. Annemin hastalığı sırasında ameliyat sürecimizi çok başarılı bir şekilde tamamladı ve şu an kendisine minnettarız. Dileyim odur ki, Allah Dr Ayşe Hanım’a sağlıklı, başarılarla dolu ve uzun bir ömür nasip etsin. Ken-disini tanımaktan ve hastası olmaktan çok memnun kaldık.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.