İmplant Fiyatları Nasıl Belirlenir? 2022 İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi zamanımızda oldukça popüler bir hale geldi. Artık birçok kişi bu konuda bilinçlenerek sağlam dişlerine zarar vermeden eksik dişlerinin tedavisinin yapılmasını istemektedir.

01.08.2022
500
İmplant Fiyatları Nasıl Belirlenir? 2022 İmplant Fiyatları

İmplant tedavisi zamanımızda oldukça popüler bir hale geldi. Artık birçok kişi bu konuda bilinçlenerek sağlam dişlerine zarar vermeden eksik dişlerinin tedavisinin yapılmasını istemektedir. Bu ise ancak implant denilen vida şeklinde olan ve doğal kök yerini tutan yapay diş kökü teknolojisi ile mümkün olur.

İmplant tedavisi, diğer bütün diş tedavi yöntemlerine göre en fazla başarı oranına ve dayanıklılığına sahiptir. Bir implant doğal dişle aynı işleve sahiptir ve aynı zamanda doğal dişin yerini tutar.

Ancak bu tedavinin fiyatları da değişiklik gösterir. 2021 ile 2022 senesi için Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından tedavilerde tavsiye edilen ücretler incelendiğinde aralarında artış olduğu görülmektedir. Ancak unutulmaması gereken nokta bu fiyatlar tavsiye edilen fiyatlar olduğudur.

Standart bir implant fiyatından söz etmek mümkün değildir. Çünkü her diş ve ağız yapısı ayrı olduğundan tedavi süreçleri de ayrıdır. Bu açıdan implant fiyatları da farklı seviyelerde olur. Ayrıca kullanılan malzeme, iş hekiminin tecrübesi gibi unsurlarda fiyatlar üzerinde etkilidir. 2022 yılı implant fiyatları, implantın yerli mi yabancı mı ve markasına göre 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir. Türkiye’de üretimi yapılan yerli implant markaları daha uygundur. İthal marka implantların fiyatları daha yüksek seviyelerde seyreder.

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant bir veya daha çok diş eksiği bulunan hastalara yapılan yapay kök uygulamasına verilen isimdir. İmplant fiyatları daha fazla olmasına rağmen implant diş, doğal dişe en benzer sonucu verir. Çünkü implant dişin yanında bulunan diğer dişlerden destek almaz. Doğal ve sağlıklı dişler gibi bütün gücünü çene kemiğinden alır. İmplant tedavisinde önce dişeti açılır ve çene kemiği içinde implantın boyu ve çapı ölçüsünde bir delik açılır. Bu delik implanta göredir.

Çene kemiğine açılan deliğe implant yerleştirilir ve açılan diş kökünün üstünde bulunan dişeti yeniden kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynayarak kemikleşmesi beklenir. Şayet çene kemiği güçsüzse daha önce çene kemiğine greft yapılır. Yani çene kemiği güçlendirilir. Çene kemiği greftinde implantın çene ile bütünleşmesi için gerekli olan zaman 2 ya da 3 aydır.

İmplant uygulamasında olayın teknik bölümü ise çok karışıktır. Çünkü bu aşamada implant seçimi yapılır. Hastanın implant sürecini etkileyecek bir hastalığı olup olmadığından implant türlerine, şeklinden boyutuna kadar pek çok işlem söz konusudur. Bunların her biri deneyim ve uzmanlık gerektirir. Bu yüzden implant uzun vadeli olan bir uygulamadır.

İmplant Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir?

İmplant tedavileri her zaman uzun süreli bir tedavidir. Doğal dişin yerini tutan, doğal dişe alternatif en yakın çözümdür. Deneyimli diş hekimleri tarafından doğru şekilde uygulandığında ve hastanın tedavi sonrası diş ile ağız temizliğine dikkat etmesiyle yaşam boyu kalıcı olan bir tedavidir. Bu nedenle implant fiyatı belirlenirken bütün bu faktörler dikkate alınır.

1 Tane İmplant Ne Kadar?

Genel olarak tek diş implant fiyatları 3.000 TL ve 10.000 TL arasında değişir. İmplant tedavisinde muayene yapılmadan fiyat vermek doğru değildir. Ancak ek diş implant fiyatı estetiğin önemli olmadığı arka bölümdeyse implant tedavisi 3.500 TL ve 7.000 TL arasındadır. Estetiğin daha önemli olduğu üst çenede yapılan implantların tane fiyatları ise ortalama 6.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir.

İmplant Fiyatları İçin En Doğru Bilgi Nasıl Alınır?

Diş implantı yaptırmak isteyen hastaların merak ettiği konuların içinde implant fiyatları için doğru bilginin nasıl alınacağı da bulunur. İmplant fiyatları, implant tedavisi gibi konularda dikkat edilmesi gereken en önemli etken dişlerin ne kadar ve ne tür bir implanta ihtiyacı olduğudur. Tedavi sürecinde kullanılan Alman markalı olan implantlar TUV onaylıdır. Türk markalı olanlar TSE ve Amerikan markalı implantlar ise FDA onaylı olur.

Ayrıca implant uygulamasından sonra hastalara implant sertifika ve pasaport verilir. Bütün bu faktörler fiyatı belirler. Ağız ve diş sağlığından deneyimi ve tecrübesi ile farkını ortaya koyan Dentasel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde her zaman en iyi hizmeti alırsınız. Dentasel hizmetlerini uygun fiyatlarla sunar. Bu da herkesin kaliteli sağlık hizmetlerine kolayca ulaşmasına olanak verir. İmplant fiyatlarına yönelik en doğru bilgiyi almak için Dentasel’i arayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.