İdrar Kaçırma Problemiyle Nasıl Başa Çıkılır?

19.03.2021
882
İdrar Kaçırma Problemiyle Nasıl Başa Çıkılır?

 Öncelikle evde yada hastanede bakım altında olan veya yatağa bağlı vakalarda tercih edilen, aynı zamanda idrar kaçırma sorunu olan yetişkin kadın ve erkeklerin de çok kolay bir şekilde kullandığı hasta bezi çeşitleri, çeşitli markalar tarafından üretilir. Çocuk bezleri ve kadın pedleri ile aynı çalışma prensibinde işlevi olan hasta bezleri, kullanımı son derece pratik ve kolay ürünlerdir. Tena tarafından satışa sunulan hasta bezi kategorisinde, hasta alt bezi modellerinin yanı sıra bakım ürünleri de geniş alternatiflerle sunulur.

İdrar Kaçırma Problemi için Hasta Bezi Önerilir Mi?

Genellikle yetişkin hastaların fiziksel özelliklerine uygun olarak tasarlanmış külotlu yetişkin bezi modelleri, tıpkı bebek ve çocuklarda olduğu gibi farklı beden ebatlarına göre üretilir. Yetişkin bezi markaları tarafından üretilen modeller, bakımı zor yatalak hastaların konforunu ön planda tutan ve hijyenik olarak farklı özellikler taşıyan tasarımlardan oluşur. İdrar kaçırma sorunu olan hastalar için karşı koruma bariyerli olarak tasarlanan hasta külot bez, yatalak olmayan hastalar tarafından kendi kendine giyebilecekleri kadar pratiktir. Kadın ve erkeklerin farklı fizyolojik yapılarına göre üretilen sızdırmayan hasta bezi modelleri, erkeklerde sıvı emici yoğunluğu ön tarafta, kadınlarda ise orta tarafta olacak biçimde tasarlanır. Bu sayede, bez içerisindeki sıvı yeniden dışarıya sızmaya fırsat bulamadan jel haline gelerek koruma altına alınır.

Çeşitli modellerdeki hasta bezi çeşitleri, kolay bulunma ve ekonomik olma özellikleri ile tercih edilen markalar arasında yer alır. Yalnızca hasta bezi kategorisinde üretim yapan Tena hasta bezi markaları, kullanım ihtiyaçlarına profesyonel bir anlayışla çözümler sunar.

Hangi Hasta Bezi ‘ni Kullanmalıyım?

Tena, yatağa bağımlı hastalar ya da gezebilen ancak Alzheimer gibi hastalığı olan ileri yaştaki kişiler için kullanılan yetişkin bezi ve hasta bezi, tercihe göre külotlu ya da belbantlı hasta bezi modelleri gibi seçenekler arasından seçilebilir. Seçtiğiniz ürün modeli ne olursa olsun, sıklıkla bezin değiştirilmesi temizlik ve sağlıklı kullanım açısından çok önemlidr. Hastada pişik ve yara oluşumunun önüne geçmek için, bezlerin periyodik zaman dilimlerinde ve çok sık değiştirilmesi gerekir. Belbantlı olarak seçtiğiniz hasta alt bezi çeşitlerini, yan taraflarında bulunan kapatma cırtları sayesinde kolayca uygulayabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.