İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü Hazırlanması ve Uygulaması

Soğan kürü, birçok hastalık için kullanılan bir kürdür. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen soğan kürü tarifi, hastalıkta şifa niyeti ile uygulanmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü  Hazırlanması ve Uygulaması

Soğan kürü, birçok hastalık için kullanılan bir kürdür. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen soğan kürü tarifi, birçok hastalıkta şifa niyeti ile uygulanmaktadır. Miyom, polikistik over, iyi huylu prostat büyümesi, kıl dönmesi, hamile kalma, menopoz gibi birçok sağlık probleminde bu kür denenmektedir. Birçok kişi olumlu sonuçlar aldığını da belirtmektedir.

Özellikle uzun yıllardır hamile kalamayan bayanlar, soğan kürü ile hamile kalma yöntemini sıklıkla denemektedir. Soğan içerisinde B, A, C vitaminleri, iyot, silis, fosfor, kükürt gibi maddeler içerdiği için doğal bir antibiyotik olarak bilinmektedir.

Soğan Kürü Hazırlanması

Açık kahverengi kabuklu bir adet soğan ve bir bardak klorsuz su ile bu kür hazırlanmaktadır. Soğanının kabuğunun kırmızı, beyaz veya mor renklerde olmaması önemlidir. Soğan kürde kökü ve kabuğu ile birlikte uygulandığı için, dezenfekte etmek amacı ile bir süre sirkeli suda bekletmek gerekir.

Bir bardak klorsuz suyu bir tencerenin içine alın. Soğanın kökünü ve kabuklarını almadan dört parçaya bölüp, suyu içine koyun. Beş dakika boyunca kaynatın. Biraz ılımasını bekledikten sonra için.

Soğan Kürü Uygulaması

Sağlık sorunlarına karşı fayda sağlaması açısından en az altı ayda bir defa 15 gün boyunca bu küre devam edilmesi önemlidir. Bu sürenin altında veya üzerinde kullanılmaması gerekir. Kaynattıktan sonra kürün, biraz ılımasını bekleterek tüketmek önemlidir. Soğan kürü, öğlen ve akşam yemeklerinden on dakika önce bir bardak tüketilmelidir. Kür hazırlanıp bekletilmemelidir. İçileceği zaman taze olarak hazırlanması gerekir.

Beyaz, mor, kırmızı kabuklar bu kürde etkili olmamaktadır. Bu nedenle kürü hazırlarken sadece yemeklerde kullanılan açık kahverengi kabuk rengi olan soğan kullanılmalıdır. Soğanın kabukları soyulmamalıdır. Kullanılacak olan soğanın dış kabuğunun taze ve kuru olmasına dikkat edilmelidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.