İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lekeleri ve İzleri Maskesi

Ergenlikte Sivilce problemi yaşamaktadır. Ergenlik döneminde yaşanmaya başlayan bu cilt problemi ilerleyen yaşlarda da tekrarlayabilmektedir.

25.05.2021
1.516
İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lekeleri  ve İzleri Maskesi

Ergenlik döneminde birçok kişi sivilce problemi yaşamaktadır. Ergenlik döneminde yaşanmaya başlayan bu cilt problemi ilerleyen yaşlarda da tekrarlayabilmektedir. Derine işlenmiş sivilcelerin lekeleri ciltte kalmaktadır. Bu aknelerin oluşturduğu lekeler kişilerin psikolojik olarak rahatsız etmektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından hazırlanan bir bitkisel kür sayesinde bu sivilce lekelerini azaltmak mümkündür.

Sivilce İzleri Maskesi

Sivilce lekeleri kürü, her yaştan bu problemi yaşayan kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Halk arasında da İbrahim Saraçoğlu televizyon programları sayesinde yaygınlaşan bu kür, pratik bir uygulamaya başlamaktadır. Üstelik bu sivilce maskesi elinizin altında her an bulunan malzemelerden yapılabilmektedir.

1 kahve fincanı maden suyu, 1 kahve fincanı ev yapımı elma sirkesini karıştırın. Sirkenin ev yapımı olması önemlidir. Bu karışım ile sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez pamuk yardımı ile sivilcelerin üzerine sürün. Yarım saat kadar bekletin. Elma sirkesinin doğal olması ve içinde asetik asit içermemesi büyük önem taşımaktadır. Hazır sirke kullanacaklar satın alırken kontrol edip içerisinde asetik asit bulunmadığına emin olmalıdır.

Lavanta Kürü

İbrahim Saraçoğlu kürleri arasında lavanta kürü ile de sivilce lekelerini temizlemek mümkündür.  Dört beş gram kadar lavantayı, bir buçuk su bardağı suyun içinde on beş dakika boyunca demleyin. Süresinin on beş dakikayı geçmemesine dikkat edin. Suyun sıcaklığının kaynama noktasında sabit kalması için ocak altının en kısıkta olması önemlidir.

Ocaktan alır almaz süzün ve ılımasını bekleyin. 15 gün boyunca düzenli olarak, aksatmadan her akşam yemekten en az 2 saat sonra hazırlamış olduğunuz bu lavanta kürünü için. Karaciğerden dolayı meydana gelen ciltteki sivilce problemini bu bitkisel tedavi yöntemi ile kısa sürede önleyebilirsiniz. Kürü haftada üç dört kez tekrarlamanız gerekmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.