İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi Durduran Lavanta Kürü

Lavanta kürü çayı olarak hazırlanmasıdır. 1 tatlı kaşığı lavanta bir buçuk su bardağı suya eklenerek 7 dakika hafif ateşte demlenir.

İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesi Durduran Lavanta Kürü

Saç dökülmesi problemi her yaşta görülebilen bir problemdir. Hem kadın hem de erkekler tarafından yaşanan saç dökülmesi, ileri seviyelere ulaştığında kişinin kendine olan güvenini ve sosyal yaşamını da olumsuz etkilemektedir. Saç dökülmesini azaltmak veya tamamen durdurmak için çeşitli kimyasal ürünler ve bitkisel kürler kullanılmaktadır. Saç dökülmesi problemi bazen mevsimsel olarak geçici bir problem olabilmektedir. Bazıları ise ırsi olarak meydana gelmektedir.

Saç dökülmesinden rahatsız olan birçok kişiye Saraçoğlu kürleri arasında bulunan saç bakım kürleri önerilmektedir. Özellikle dökülmeye karşı etkili sonuçlar veren lavanta kürü sıklıkla tercih edilmektedir.

Saç Dökülmesini Durduran Lavanta Kürü

Öncelikle 3 su bardağı su kaynatılır. Suyun klorsuz olmasına özen göstermek gerekmektedir. İçine bir tatlı kaşığı dolusu lavanta eklenir. Beş dakika boyunca demlenmeye bırakılır. Demlendikten sonra süzülür. Kürün suyu ılıyınca saçlar bu kür ile yıkanır. Doğal yollarla saçın kuruması beklenir. Küre iki ay boyunca devam edilmesi gerekmektedir.

Lavanta kürü uygulamadan önce saçların mutlaka yıkanmış olması gerekmektedir. Saç dökülmesi için lavanta kürü oluşumunu 2 ay boyunca her yıkamadan önce kullanabilirsiniz.

Lavanta Çayı Kürü

Lavanta ile hazırlanan bir diğer kür de lavanta kürü çayı olarak hazırlanmasıdır. 1 tatlı kaşığı lavanta bir buçuk su bardağı suya eklenerek 7 dakika hafif ateşte demlenir. Ocaktan alındıktan sonra süzülür. Bir süre ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra içilir.

Bu küre 15 gün boyunca gün aşırı devam edilmesi gerekir. Akşam yemeklerinden iki saat sonra bir çay bardağı içilmesi yeterli olacaktır. 15 gün sonra küre 10 gün ara vererek 15 gün devam edilir. 15 gün sonra kür sonlandırılır. Her iki kürde kısa süre içinde saç dökülme probleminde olumlu etkiler gösterecektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.