İbrahim Saraçoğlu Saç Beyazlamasına Karşı Kür

Yaşın ilerlemesi ile birlikte meydana gelen bir problemde saç beyazlamasıdır. Saç beyazlamasının ilk nedeni insanın genetik yapısıdır.

15.06.2021
775
İbrahim Saraçoğlu Saç Beyazlamasına Karşı Kür

Yaşın ilerlemesi ile birlikte meydana gelen bir problemde saç beyazlamasıdır. Saç beyazlamasının ilk nedeni insanın genetik yapısıdır. Genellikle yapı gereği saçlar 34 yaşından itibaren beyazlamaya başlamaktadır. Fakat kullanılan ürünler ve bitkisel tedavi yöntemleri ile bu beyazlamayı önlemek mümkündür. İbrahim Saraçoğlu’nun birçok tedavi yöntemi ile saç beyazlamasını geciktirmek mümkündür.

Saç Neden Beyazlar, Saçlarım Niçin Beyazlıyor? Uzmanlar Cevaplıyor

İbrahim Saraçoğlu Tedavileri

Saç beyazlamasından dolayı şikayetçi olan kişilere İbrahim Saraçoğlu çeşitli önerilerde bulunmaktadır. Genetik olarak ailesinde beyaz saç yaygın olan kişilere, haftada 3 – 4 kez sarımsaklı doğal yoğurt yemeyi tavsiye etmektedir.

1 çay kaşığı çörek otu havanda dövülür. Bu çörek otu bir kase yoğurta karıştırılarak tüketilir. Bu çörek otu kürü 1 ay boyunca devam etmek gerekmektedir. 1 hafta ara verdikten sonra 1 ay daha devam edilmelidir.

Halk arasında amla olarak bilinen Bektaşi üzümü kürü,  Hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak düzenli olarak saçlı deriye sürüldüğünde etkili olmaktadır. Kurutulmuş Bektaşi üzümünü Hindistan cevizi yağı ile rengi siyaha dönene kadar kavurun. Elde edilen bu karışımı saç derisine sürün. Bu karışım gri renkteki saçları siyaha döndürmeye yardımcı olmaktadır.

Saç Beyazlaması

Saç beyazlaması problemi genellikle genetik olarak düşünülür. Fakat çok erken yaşlarda meydana gelen saç beyazlaması araştırılmalıdır. Çeşitli sağlık problemleri, hastalıklarda saç beyazlaması ile kendini belli etmektedir. Bu nedenle mutlaka dikkat etmek gerekir. 30’lu yaşlarda meydana gelen saç beyazlamasından dolayı doktora başvurulmalıdır.

Hastalık ve çeşitli sağlık problemlerinin yanı sıra vitamin eksikliği de saç beyazlamasına neden olmaktadır. Erken dönemlerde saç beyazlaması problemi olan kişiler vitamin değerlerini kontrol ettirmesi gerekmektedir. Genetik durumlar veya diğer problemlerden dolayı meydana gelen saç beyazlaması kürleri ile engellenebilmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.