İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü

Bazen hastalıktan bazen çevresel etkenden öksürük krizine gireriz. Özellikle uyumak için yattığımızda daha da artan öksürük krizleri adeta psikoloji bozacak derecede çoğalabilmektedir

20.03.2021
971
İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü

Bazen hastalıktan bazen çevresel etkenden öksürük krizine gireriz. Özellikle uyumak için yattığımızda daha da artan öksürük krizleri adeta psikoloji bozacak derecede çoğalabilmektedir. Öksürük deyip geçmeyin, çünkü öksürüğünde birçok çeşidi vardır. Üstelik tüm bu öksürük çeşitleri için farklı İbrahim Saraçoğlu öksürük kürü tarifleri bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü Ve Çeşitleri Nelerdir?

Kış aylarının salgın hastalıklarından olan öksürük birçok çeşidi ile etrafımızda dolaşmaktadır. Öksürük çeşitlerinde kuru öksürük, balgamlı öksürük, üst solunum yolları enfeksiyonuna bağlı öksürük, bronşit ve boğaz yanmasından olan öksürük gibi daha çok çeşidi vardır. Bu öksürük çeşitlerinin her biri için farklı İbrahim Saraçoğlu öksürük kürü tedavisi tarifleri bulunmaktadır. Her kür tarifinde yer alan malzemeler tamamen bitki ve sebzelerden oluşmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü Tarifleri Nasıl Yapılır?

Birçok çeşidi olan öksürük kürlerinde yer alan İbrahim Saraçoğlu öksürük kürü tarifleri ve tedavisi yapmadan önce mutlaka öncelikli olarak doktorunuza görünmeniz gerektiğini tekrar hatırlatırız.  Şimdi gelelim öksürüğü tedavi edici tariflere;

  • Kuru öksürük: Yarım bardak sütü cezve koyalım. Sonra içine 5-6 adet hatmi çiçeği atıp 1 taşım kaynatalım. Ilık olarak günde 2 sefer tüketelim. Özellikle çocuklar için ideal tariftir.
  • Balgamlı öksürük: 1,5 bardak suyu tencereye koyup içine 5–6 adet keçiboynuzu ufak parçalarda kırarak içine atalım, 7–8 dk kaynatalım, ılık olarak günde 2 sefer tüketelim.
  • Üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlı öksürük:  1,5 su bardağı suya sarı soğanı 4’e bölüp tencereye atarak 5 dk kaynatalım, günde 2 sefer ılıktan sıcak olacak şekilde içelim.

İbrahim Saraçoğlu Öksürük Kürü Nedir?

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.