İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

Karaciğeri toksinlerden arındırmak için etkili olan maydanoz kürü, mucizevi bir kür olarak bilinmektedir.

02.06.2021
752
İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Kürü

Cilt sağlığı ve özellikle karaciğer yağlanması probleminde sıklıkla maydanoz kürü kullanılmaktadır. Karaciğeri toksinlerden arındırmak için etkili olan maydanoz kürü, mucizevi bir kür olarak bilinmektedir. Bu kürü kullanan birçok kişi olumlu sonuçlar almıştır.

Maydanoz küründe kullanmak için maydanoz satın alırken dikkatli olmanız gerekmektedir. İri yapraklı maydanozlar her ne kadar diri ve taze gibi görünseler de öyle değildir. Bu nedenle küçük yapraklı ve taze olan, sararmamış maydanozlar bu kürün hazırlanmasında kullanılmalıdır. Özellikle köylüler tarafından doğal yetiştirilmiş, Pazar ürünü maydanozların kullanılması önerilmektedir. Sera ürünü maydanozlar bu kür için kullanılmamalıdır. Maydanozun küçük, ince yapraklı ve renginin yeşil olması önemlidir.

Maydanoz Kürü

İbrahim Saraçoğlu maydanoz kürü tarifi için, 15 – 16 adet hormonsuz, sapları ile birlikte maydanoz, 1 limon suyu, 1 bardak su malzemeleri gerekmektedir. Bir bardak suyu biraz az koyup geri kalanını limon suyu ile tamamlayabilirsiniz.

Bir bardak suyu, limon suyunu ve sapları ile birlikte maydanozları bir kaba koyup blenderden geçirin. Yeşil bir su elde edeceksiniz. Bu elde edilen yeşil suyu, sabahları aç karnına kahvaltıdan 10 – 15 dakika önce için. Bu kürü cilt güzelliği için kullanıyorsanız 15 gün kullanmanız yeterli olacaktır. Fakat karaciğer yağlanması için kullanırken 15 gün kullandıktan sonra 5 gün ara verip 15 gün daha kullanmanız gerekmektedir. Beş altı ay sonra bu kürü tekrarlayabilirsiniz.

Maydanoz Kürü Faydaları

Maydanoz kürü mucizevi kürler arasında yer almaktadır. Özellikle karaciğer yağlanmasına neden olan toksinleri vücuttan atmada başarılı sonuçlar vermektedir. Limon suyu ile hazırlanan bu özel kür tarifi, yağ yakıcı özellikte göstermektedir. Bu nedenle yağ yakma etkisi için de 15 gün boyunca kullanıldığı bilinmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.