İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Hazırlanışı ve Uygulanışı

İbrahim Saraçoğlu tarafından hamile kalamayanlara önerilen incir kürü, kadınlarda yumurta oluşumuna katkıda bulunmaktadır.

28.05.2021
1.318
İbrahim Saraçoğlu İncir Kürü Hazırlanışı ve  Uygulanışı

Bazı bayanlarda hamile kalmak için yumurta sayışı yeterli olmamaktadır. Hamile kalmalarını sağlamak için oluşan yumurta sayısını artırmak gerekmektedir. Kuru incir kürü, sayesinde birçok kişi hamile kalmayı başarmıştır. İbrahim Saraçoğlu tarafından hamile kalamayanlara önerilen incir kürü, kadınlarda yumurta oluşumuna katkıda bulunmaktadır.

İncir Kürü Hazırlanışı

Yaklaşık iki buçuk bardak su ve kuru incir bu kür için gereken malzemelerdir. Suyun klorsuz olması oldukça önemlidir. İki buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine, ikiye kesilmiş on beş on altı adet kuru incir koyun. Tencerenin ağzını kapatıp, yirmi dakika boyunca kaynatın. Yirmi dakika sonra ocağın altını kapatıp, kürün biraz ılımasını bekleyin. Ilıdıktan sonra suyu süzün. Çıkan suyu eşit parçalara bölün ve öğünlerden on beş dakika önce aç karnına için.

İncir Kürü Uygulanışı

Kuru incir kürünün uygulanma süresi, iki kez yirmi beş gündür. Yirmi beş uygulama süresinden sonra yedi gün ara verilir. Aradan sonra yirmi beş gün daha devam edilir. Kuru incir kürü uygulaması toplam elli gün sürmektedir.

Kürün her gün için taze olarak hazırlanması gerekmektedir. Ara verilen yedi gün, toplam uygulama süresine katılmamaktadır. Kuru incirleri suya eklemeden önce ikiye kesmeyi unutmayın. Bazı kuru incirlerin üzerinde beyaz pudrası bulunmaktadır. Eğer almış olduğunuz incirlerin üzerinde de beyaz pudra varsa suya koymadan önce soğuk su ile yıkayın. Prolaktin yüksekliği olan kişilere bu kürün uygulanması önerilmemektedir.

Yumurta Çatlaması İçin İncir Kürü

İncir kürü yumurta çatlamasına yardımcı olmak için tüketecekseniz, kuru incirler, 6 dakika ağzı kapalı kaynatın. Orta boyda taze gevrek bir havucu dilimleyerek suya ekleyin ve 4 dakika kaynatın. Bu hazırlamış olduğunuz kürün suyunu süzerek içtiğinizde yumurta çatlamasına yardımcı olacaktır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.