İbrahim Saraçoğlu Aynı Safa Kürü

Aynı safa kürü yaygın olarak bilinen kürler arasında yer almaktadır. Özellikle el ve ayaklarda mantar problemi için bu kür şifalı kürler arasında bulunmaktadır.

20.03.2021
923
İbrahim Saraçoğlu Aynı Safa Kürü

Aynı safa kürü yaygın olarak bilinen kürler arasında yer almaktadır. Özellikle el ve ayaklarda meydana gelen mantar problemi için bu kür şifalı kürler arasında bulunmaktadır. Aynı safa bitkisi birçok hastalığa karşı da bitkisel tedavi yöntemlerinde kullanılmaktadır. Bu bitki kansere ve kanser türü çıbanlara karşı kullanılması ile bilinmektedir.

Aynı Safa Faydaları

Aynı sefa merhemi ve çay olarak hazırlanan kürleri bulunmaktadır. Damar iltihabı, iyileşmeyen varis çıbanları, fistüller, donuk kabarcıkları, yanık yaralarında da aynı sefa merhemi bitkisel tedavi yöntemleri arasında sıklıkla bilinmektedir. Aynı safa bitkisi el ve ayaklarda meydana gelen kaşıntılı mantar problemine karşı güçlü bir merhemdir. Kadınlarda vajinal mantar probleminde de yıkama şeklinde uygulanabilmektedir.

Bitkinin taze sıkılmış suyu da deri kanserine karşı etkili rol oynamaktadır. Aynı sefa çayı kürü, mide ve bağırsaklarda meydana gelen rahatsızlıklarda, mide ülseri ve mide krampı problemlerinde, kalın bağırsak iltihabında, ödem ve kan işeme problemlerinde kullanılmaktadır.

Aynı Safa Mantara Karşı Kür Olarak Hazırlanışı

Tepeleme olarak bir yemek kaşığı dolusu aynı sefa bitkisi, bir kabın içine alınır. Dört beş yemek kaşığı su üzerine eklenir. Suyun klorsuz olmasına özen gösterilmesi gerekir. Ocağın en kısık ateşinde eklenen su kaynamaya başladıktan sonra tahta bir kaşık ile karıştırılır. Dört beş dakika boyunca durmadan karıştırarak aynı safa bitkilerinin lapa haline gelmesi sağlanır.

Aynı Safa Kürü Uygulanışı

Suyu çok çabuk buharlaşırsa çok az miktarda su eklenebilir. Çok cıvık olmaması gerekmektedir. Hazırlanan lapa istenilen ne çok katı ne çok cıvık kıvama geldiğinde ocaktan alınıp soğumaya bırakılır. Ilıdıktan sonra mantar problemi olan bölge tamamen kapanacak şekilde bu kür ile kaplanır. En az 3 en fazla 10 dakika bekletilir. Daha sonra sadece su ile yıkanarak temizlenir.

Bir hafta içerisinde üç kez uygulandığında bölgede rahatlama görülmesi gerekir. Fakat bir hafta boyunca uygulandığında rahatlama olmuyorsa küre devam edilmez.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.