Havuç Suyunun Faydaları Nelerdir ve Tarifi

Havuç suyu kürü mide ve yemek borusundaki yanma şikâyetlerine, unutkanlığa erken bunamaya karşı,  Alzheimer hastalığını önleyici ve tedavi edici

17.08.2021
1.042
Havuç Suyunun Faydaları Nelerdir ve Tarifi

Havuç suyu kürü mide ve yemek borusundaki yanma şikâyetlerine, unutkanlığa erken bunamaya karşı,  Alzheimer hastalığını önleyici ve tedavi edici, Algı açmayı güçlendirmek için faydalı, kalp krizlerini önleyici özelliği bulunmaktadır. Hareketli sperm sayısını artırır ve sperm oluşum yollarını, sperm kanallarını açar. Migrene karşı oldukça faydalıdır kronik olan baş ağrılarına karşı kullanılır.

Gözleriniz İçin Havuç Kürü

Havucun gözler için etkili olduğu çok eskiden beri bilinir. Bol miktarda A vitamini içermektedir. Bunun için bir bardak havuç suyunun içerisine iki üç damla sıvı yağ damlatılması gerekmektedir. Çünkü A vitamini yağ ile çözünen bir vitamindir.

Algılama Gücü İçin Havuç Kürü

İlerleyen yaşlarda meydana gelebilecek olan algılama zayıflıkları için de gene taze havuç suyu kürü oldukça faydalıdır. Havuç kürünü kullanalar, algılarının kuvvetlendiğini hissedebileceklerdir.

Havuç Kürü Tarifi

Havuç kürü için öncelikle taze sıkılmış havucun suyu kullanılır. Her akşam taze olarak sıkıp hazırlanılması ve çok fazla bekletilmeden hemen içilmesi gerekir. Bir kaç günlük hazırlayıp, buzdolabında bekletmeyin. Havuç suyunu her gün taze hazırlamalısınız. Etrafta satılan hazır havuç suları bu kür için uygun değildir başarı oranı ortalama %70 oranında azalabilmektedir.

Bu sebeple havuç suyunu mutfağınızda taze olarak hazırlamaya  taze taze içmeye özen gösterin. Üç ay her gün, akşam yemeğinden iki saat sonra taze olarak sıkılmış bir bardak havuç suyu içeceksiniz. Havuç suyunun üzerine başka bir hiç şey tüketmemelisiniz. Üç ay bittikten sonra haftada en fazla 2 ya da 3 defa gene akşam yemeğinden iki saat sonra bir bardak havuç suyunu içmeyi alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Bu kür aynı zamanda akciğer ve deri kanserine ve de kalp krizlerine karşı da bir nevi önleyicidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.