Hamilelik Sürecinde Hangi Besinler Daha Çok Tüketilmelidir?

Hanımlar için hamilelik dönemi önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getireceği için dikkat edilmesi gereken bir dönemdir.

06.10.2021
767
Hamilelik Sürecinde Hangi Besinler Daha Çok Tüketilmelidir?

Hanımlar için hamilelik dönemi önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getireceği için dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Bu dönemde yediklerine ve içtiklerine dikkat eden bayanlar daha rahat bir hamilelik süreci getirir.

Hamilelik dönemi hanımlar için sancılı bir o kadar da sorunlu dönemlerin başında gelir bu dönemi rahat bir şekilde atlatmak isteyen bayanlar özellikle yediklerine ve içtiklerine dikkat etmesi bol bol mineral alıp spor yapması gerekir. Eğer hamilelik dönemindeyseniz bu dönemde almanız gereken besinler aşağıdaki gibidir.

Hamilelikte Kaçınılacak Şeyler - Bunları biliyor muydun?

Bol Su Tüketin

Hamilelik döneminde alacağınız besinler arasında bol su tüketimi bu dönemde çok önemlidir. Vücut sürekli sıvı kaybettiği için bu dönemde bol su tüketip aynı zamanda bol sulu besinler tüketin.

Meyve Tüketin

Bu dönem önemli bir mineral kaybının oluşacağı dönemler arasında yer alır bu nedenle bu dönemde mutlaka elma, armut, kayısı ve benzeri mineral kaynağı yüksek besinler tüketmeye çalışın. Özellikle bu dönemde kayısı tüketmek hamilelik sürecinde oluşacak kabızlığı da gidermesi bakımından değerlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.