Hamile ve Gebelikte Yaz Aylarında Nasıl Egzersiz Yapmalı?

Hamile adayları bu dönemde özellikle egzersizlerden uzak duruyor.uzmanlara göre gebelik dönemde egzersizler büyük bir önem taşıyor.

12.10.2021
682
Hamile ve Gebelikte Yaz Aylarında Nasıl Egzersiz Yapmalı?

Hamile adayları bu dönemde özellikle egzersizlerden uzak duruyor. Ancak uzmanlara göre gebelik dönemde egzersizler büyük bir önem taşıyor.

Gebelikte egzersiz, anne ve bebek açısından son derece faydalı. Egzersiz yapmadan önce doktor kontrolünden geçmeniz gerekir. Doktorunuza başvurarak hangi egzersizleri yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bazı durumlarda erken doğum ve düşük tehdidinden korunmak için egzersizden uzak durulması gerekebiliyor. Egzersiz programına başlamadan önce gebeliğin ilk 3 ayının bitmesi gerekiyor. Egzersiz sırasında kısa molalar vererek kendinizi dinlendirmeniz gerekiyor.

Egzersiz hamilelik döneminde kilo almamak için yapılmamalıdır. Egzersiz vücut şekil bozukluklarının önüne geçmek ya da sağlıklı doğum yapmak için tercih edilmelidir.

Gebelikte Egzersiz Yapmak | Resimlerle Tesettür Giyim Modelleri ve Online  Tesettür Alışveriş
Gebelikte egzersiz

Yüzmeye Başlayın

Yaz ayları hamile egzersizleri arasında yüzme birinci sırada geliyor. Özellikle havuzları tercih ediyorsanız temizliğine dikkat etmeniz gerekir.  Yaz aylarında güneşin olumsuz etkilerini azaltmak için mutlaka öğle saatlerinde çıkmamaya özen gösterin.

Yürüyüş Yapın

Yüzme dışında basit egzersiz yöntemlerinden bir tanesi de yürüyüştür. Çok tempolu olmayan yürüyüşler sağlığınızı korumanızı sağlıyor.  Her türlü egzersiz sırasında su tüketimini ihmal etmemeniz gerekir.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.