Hamile Giyim Modellerinde Yeni Sezon Tasarımlar

Hamilelik, kadınlar için yepyeni bir serüven demektir. Özellikle de ilk hamilelik söz konusu ise vücut hem psikolojik hem de fiziksel olarak pek çok değişim yaşar.

26.10.2021
932
Hamile Giyim Modellerinde Yeni Sezon Tasarımlar

Hamilelik, kadınlar için yepyeni bir serüven demektir. Özellikle de ilk hamilelik söz konusu ise vücut hem psikolojik hem de fiziksel olarak pek çok değişim yaşar. Güzel yanları da olan hamilelik anne için zaman zaman sıkıntı verici olabilir. Karnın büyümesi, hormonların değişmesi, kilo alımı ve doğumdan sonra ne olacağının endişesi anneyi stres altında hissettirebilir.

Bu nedenle gerek hamilelik gerek lohusalık döneminde anne, birtakım konulara dikkat ederse, bu süreçleri daha rahat atlatabilir. Hassa olunması gereken en önemli noktalardan biri de kıyafet seçimidir. Bu konuda öne çıkan pijama ve gecelikler anneler ve anne adayları için kurtarıcı olan parçalardır. Kendisi rahat olan ve stres hissetmeyen anne bebeği ile de çok daha iyi şekilde ilgilenecektir.

Hamilelikte Giyim Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik, annenin vücut yapısının değiştiği ve kilo alımının söz konusu olduğu bir dönem olduğu için giyim seçiminde dikkatli olmak önemlidir. Anne adayları bu süreçte karın bölgesini sıkarak baskı yapmayacak modellerden yana olmalıdır. Günlük giyimde bol kesim tişörtler, elbiseler ve hamileler için üretilen ve karın bölgesini içine alabilen pantolon ve etekler çok idealdir. Ama kadınlar hamilelik döneminde özellikle ev içinde en rahat hissedebilecekleri pijama modellerini tercih etmelidir.

Pamuklu kumaşa sahip, terletme yapmayan ve cildi tahriş etmeyen pijamalar hamile kadıların rahatı için kullanışlıdır. Aynı zamanda çok sevimli ve şık detaylara sahip, istenilen renk ve desende hamile pijama modeli bulmak mümkündür. Özellikle son yıllarda hamile kadınlar için çeşit çeşit giyim ürünü üretilmektedir. Ancak karın bölgesini sıkan ve rahatsız eden pijama modelleri ne kadar şık olursa olsun bir işe yaramayacaktır. Önemli olan hamile giyim ürünlerinin güzelliğinden ziyade anneyi rahat ettirmesidir. Bu konuda bilinçli olan anneler hamilelik dönemlerini daha konforlu geçirebilirler.

Lohusalıkta Giyim Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

 En az hamile giyim kadar lohusalık dönemi giysileri de önemlidir. Kadınlar yeni anneliğin vermiş olduğu stres, hormonal değişimler ve fazla kiloların sıkıntısını yaşarken tercih edilen giysilerin konforlu olması gerekir. Bebek ile devamlı olarak ilgilenmek durumunda olan anne, tüm gün hareket halinde olacaktır. Emzirme, bebeğin bakımı, farklı sorumluluklar derken anne hem yorulur hem de bazen bunalabilir.

Terlemenin de fazla olduğu lohusalık döneminde tercih edilecek giyim ürünleri de son derece önemlidir. Öncelikle kumaş yapısı tamamen pamuklu olmalı ve cildi rahatsız edecek materyalleri bulundurmamalıdır. Bol kesim, rahat ve terletmeyen bir yapıda seçilmesi gereken lohusa giyim ürünleri annelerin bu dönemde daha konforlu olmaları açısından mühimdir. Ayrıca model bakımından da annelerin hoşuna gidebilecek yüzlerce ürün vardır.

Lohusa ve Hamile Giyim Modelleri Nasıldır?

 Lohusalık ve hamilelik boyunca tercih edilecek pijama ve gecelik modelleri genel olarak aynı özelliklere sahip olmalıdır. Hamilelik döneminde kullandığınız giyim ürünlerini lohusalıkta da tercih edebilirsiniz. Lohusa giyim ürünleri genelde salaş bir şekilde tasarlanmış olup, vücudu sıkmayacak şekilde üretilir. Göğüs ve karın kısmı rahat olan modeller değişik süslemeler ile hareketlendirilir.

Hem göze hitap eden hem de konforun temsili olan hamile ve lohusa giyim ürünleri emzirmeyi kolaylaştırıcı, rahat hareket etmeyi sağlayan detaylar dışında değişik renk seçeneklerine de sahiptir. Mavi, pembe, beyaz, krem gibi renkler hamile giyim ürünlerinde öne çıkar. Alt üst pijama takımı ya da boydan geniş kesim gecelik tercih etmek mümkündür. Hamile giyim ürünleri dantel, tül, saten ya da güpür gibi dokunuşlara sahip olabilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.