GTA 5 Sistem Gereksinimleri – Cevap Veriyorum

GTA 5 sistem gereksinimleri artık yeni PC’leri zorlamıyor. Sisteminizin yeterli olup olmadığını içeriğimizden göz atabilirsiniz.

12.04.2022
830
GTA 5 Sistem Gereksinimleri – Cevap Veriyorum

GTA 5 çıktığı döneme damga vuran oyunlardan birisi olmuştur. Günümüzde hala büyük bir ilgiyle oynanmaya devam eden GTA 5 özellikle online tarafı ile oyun severlerin ilgisini çekiyor. GTA 5 ne kadar 2015 yılında piyasaya sürülmüş bir oyun olsa da oynanış mekanikleri ve grafikleri ile kendinden oldukça söz ettirmeyi başarıyor. Grafiklerin bu kadar kaliteli olmasından dolayı düşük sisteme sahip oyuncular oyunu oynamakta zorlanabiliyor. Bilgisayarı donanımsal olarak eski olan oyuncuların kafasında “Bilgisayarım bu oyunu çalıştırır mı?” şeklinde sorular oluşuyor. Bu noktada oyuncuların yardımına GTA 5 sistem gereksinimleri gelerek kafadaki soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. GTA 5’i bilgisayarınızın çalıştırıp çalıştırmayacağını öğrenmek için minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

GTA 5 Mimimum ve Önerilen Sistem Gereksinimleri

GTA 5’i bilgisayarınızda oynamak için bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekir. GTA 5 sistem gereksinimlerini cevapveriyorum.net sizler için derledi. Aşağıda sizler için hazırladığımız listeye göz atarak GTA 5 oynayıp oynayamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7 64-bit ve üzeri
  • İşlemci: Intel Core 2 dört çekirdek Q6600 2.40 GHz ya da AMD Phenom 9850 dört çekirdek 2.5 GHz
  • RAM: 4 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA 9800 GT veya AMD HD 4870 2GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7 64-bit ve üzeri
  • İşlemci: Intel Core i5-3470 3.2 GHz veya AMD X8 FX-8350 4 GHz
  • RAM: 8 GB RAM
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 660 ya da AMD HD 7870 2GB

GTA 5 Online

GTA 5 tekli oyuncu yapısının yanında online özelliği ile de oyuncuların ilgisini üzerine toplamaktadır. GTA online sunduğu serbestlik ve çeşitli özellikler sayesinde kullanıcıları tam anlamıyla kendisine bağlamaktadır. Ayrıca oyunda belirli dönemlerde düzenlenen etkinliklerle de oyunda para kazanma gibi durumları olabiliyor. Bu durum da oyuncuların ilgisini epey çekiyor. GTA 5 Piyasaya çıkış tarihinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen dünyada en çok oynanan oyunlardan birisi olarak devam etmektedir.

GTA 5 sistem gereksinimleri gibi daha pek çok içerik hakkında en güncel bilgilere ulaşmak için cevapveriyorum.net’i takibe alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.