Göbek Eritme Zayıflama Egzersizleri

19.03.2021
790
Göbek Eritme Zayıflama Egzersizleri

Göbek Eritme Zayıflama Egzersizleri – Karın Yağlarını Eritme Hareketleri

Nefes egsersizleri: omuzları yuvarlayarak yavaşça nefes alıp verelim. Omuzlar önden dönerken derin bir nefes alıp omuzlar arkada iken nefesi yavaşça verelim.  Toplam 5 defa yapmak gerekiyor.

Elleri önde birleştirip nefes alıyoruz. Nefes verirken yukarıya uzatıp nefesi verirken kollar omuz hizasında yandan dönüyor. Toplam 5 defa yapmak gerekiyor.

Elleri önde birleştir nefes alıyoruz.   Kolları yanlara açıyoruz. Nefes veriyoruz. Toplam 5 defa yapmak gerekiyor.

Omuzlar yukarıda nefes al omuzları aşağıda nefes veriyoruz. Toplam 5 defa yapmak gerekiyor.

Karın egzersizleri:  şimdi plates nefesi yapacağız. Sırt üstü uzanıyoruz. perlit tilti hareketi yapacağız. Karın kasları ve bel kasları birlikte çalışmalıdır. Bel altındaki kavis artırılacak (bel yerden kaldıracağız) bu halde iken nefes alıyoruz. Nefes verirken de beli yere bastırıyoruz.   Beli tamamen yere bastırıp alt karın bölgesini iyice içeri çekiyoruz. Toplam 5 defa yapmak gerekiyor.

Burundan derin bir nefes alıyoruz. Kaburgalar yana doğru açıldılar. Elleri kaburgalara yerleştiriyoruz. Nefes verirken kaburgalar iyice kapanıyorlar. O arada alt karnı içeri çekmeyi unutmuyoruz. Toplam 5 defa yapmak gerekiyor. Nefes alıyoruz karnı iyice içeri çekiyoruz çekebildiğimiz kadar çekiyoruz.

Nefes alışlar hep burundan alınıp verişler ağızdan olmalıdır.

Ayva göbeğinden kurtulma egzersizleri: kollara gövdenin iki yanında  nefes alıyoruz. Nefes verip yavaşça kalkıyoruz. Kafayı kaldırıyoruz. Karın hareketlerinde karnı her zaman içeri doğru çekmek gerekiyor.

Sağ ve sol bacağı masa pozisyonunda yukarı kaldırıyoruz eller yanda nefes alırken kolları kaldırıyoruz. Nefes verirken kolları indiriyoruz. Bacaklar hala havada karın içeri doğru çekilmiş şekilde bu işlemi 5 defa yapıyoruz.

Egsersizlerin etkili olduğu yerler:  karın yağlarının eritilmesi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.